کد خبر : 101362

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ساعاتی پیش با حضور در سفارت لبنان در کشورمان، دفتر یادبود جان‌باختگان حادثه انفجار در بندر بیروت را امضا کرد. گفتنی است، بر اثر انفجار یک محموله توقیفی نیترات آمونیوم در بندر بیروت، انفجار مهیبی در پایتخت لبنان رخ داد که منجر به خسارت‌های سنگینی به […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ساعاتی پیش با حضور در سفارت لبنان در کشورمان، دفتر یادبود جان‌باختگان حادثه انفجار در بندر بیروت را امضا کرد.

گفتنی است، بر اثر انفجار یک محموله توقیفی نیترات آمونیوم در بندر بیروت، انفجار مهیبی در پایتخت لبنان رخ داد که منجر به خسارت‌های سنگینی به این شهر شد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت لبنان، تاکنون متاسفانه بیش از ۱۵۷ نفر بر اثر این انفجار جان خود را از دست داده و بیش از پنج هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.

جستجو برای یافتن حدود ۸۰ نفر مفقود این انفجار ادامه دارد. بر اساس برخی گزارشات، آسیب مالی این حادثه رقمی میان پنج الی ۱۵ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود.

مقامات لبنانی در حال تحقیق روی علت این حادثه ناگوار هستند.

به گزارش مهر، جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا با ارسال دو محموله بشردوستانه به لبنان، نسبت به برپایی بیمارستان صحرایی برای مداوای آسیب دیدگان مبادرت کرده است. مسئولان کشورمان همچنین در پیام‌های جداگانه به مسئولان لبنانی از آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های بیشتر به لبنان و مشارکت در بازسازی این کشور خبر داده‌اند.منبع: مهر