کد خبر : 101508

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شجاعیان روز سه شنبه در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: در خبرگزاری مهر همواره بر این عقیده هستیم که اگر قرار است رسانه رسالت اصلی خود را در عرصه حل مسائل انجام دهد، این مهم جز با هم افزایی و […]به گزارش خبرنگار مهر، محمد شجاعیان روز سه شنبه در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: در خبرگزاری مهر همواره بر این عقیده هستیم که اگر قرار است رسانه رسالت اصلی خود را در عرصه حل مسائل انجام دهد، این مهم جز با هم افزایی و تلاش مضاعف و کمک سایر رسانه‌ها میسر نمی‌شود.

وی ادامه داد: برای خبرنگار رسالتی است که برای حل مسائل مردم وجود دارد و از مأموریتی برای ارتقای اندیشه و ایدئولوژی برخوردار است و در خبرگزاری مهر نگاهمان به خبرنگار به عنوان کارمند نیست بلکه به وی به عنوان یک الگو ارزش آفرین توجه می‌شود.

مدیرعامل خبرگزاری مهر افزود: باید فلسفه وجودی خبرنگار با فلسفه مأموریت خبرگزاری انسجام پیدا کند تا هم افزایی ایجاد کند.

شجاعیان یکی از آفت‌هایی که اغلب رسانه‌ها با آن درگیر هستند را روزمرگی عنوان کرد و گفت: یکی از راهکارهای فرار از این مساله برخورداری از نظام مسائل است.

وی افزود: نظام مسائل استان مرکزی با کشور تفاوت دارد چرا که بومی بوده و وجوه متمایزی نسبت به مسائل کشور دنبال می‌کند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر همسو بودن رسانه‌ها را برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام مهم برشمرد و بیان کرد: اگر رسانه‌ها در خصوص مسائل مشترک استان به تفاهم برسند، می‌توانند بیشتر باهم همسو باشند.

شجاعیان بیان کرد: علاوه بر پرداختن به مطالبات کارگری صنایع بنام مانند هپکو باید مسائل جدی سایر شرکت‌ها نیز پرداخته شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر مسائل کارگری باید به مسائل کارفرمایی نیز توجه کرد چرا که کارفرمایان نیز با چالش‌های متعددی مواجه هستند که به اصلاح نیاز دارد و در صورت حل نشدن موجب بوجود آمدن مشکلات بسیاری می‌شود.

شجاعیان گفت: خبرگزاری مهر در تلاش است که در راستای هم افزایی با رسانه‌ها بیشتر ورود پیدا کند.

لزوم توجه به مجموعه‌های خود جوش فرهنگی در عرصه فرهنگی، توجه به مسائل سیاسی و… را از دیگر رسالت‌های خبرگزاری مهر عنوان کرد.

به گزارش مهر، در این نشست نمایندگان رسانه‌های استان و فعالان فضای مجازی در خصوص توجه به تولید محتوا، توجه به دغدغه‌های مردم در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و…، تشکیل اتاق فکر به منظور بهره مندی از نظرات کارشناسان متخصص، تحلیل و تبیین مسائل، تربیت نیروی انسانی تراز انقلاب اسلامی و جوان مؤمن و انقلاب و… با همکاری خبرگزاری مهر تاکید کردند.منبع: مهر