کد خبر : 101427

به گزارش خبرگزاری مهر، رییس سازمان تبلیغات اسلامی با صدور پیامی درگذشت ذاکر و پیرغلام مخلص اهل بیت علیهم السلام، مرحوم حاج فیروز زیرک کار را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام محمد قمی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم “السلام علیک یا اباعبدالله… عاشقی دلسوخته بال و پر زنان در هوای عشق […]به گزارش خبرگزاری مهر، رییس سازمان تبلیغات اسلامی با صدور پیامی درگذشت ذاکر و پیرغلام مخلص اهل بیت علیهم السلام، مرحوم حاج فیروز زیرک کار را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام محمد قمی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“السلام علیک یا اباعبدالله…

عاشقی دلسوخته بال و پر زنان در هوای عشق مولایش، سویتان پرکشید تا عمری را که واله و شیدای شما و خاندان و یارانتان، سپری کرده بود به غلامی، با تاج زرین پیر غلامی حضرتتان که بیشینه افتخار تمام زندگانی اش بود به فرجام رساند.

فخرالذاکرین، جناب حاج فیروز زیرک کار که عمری در رثای حضرت عشق، سرود و خواند و گریست و گریاند، درگذشت؛ مردی که یک یا حسینش رود اشک روان می‌کرد در دامنه کوه مصیبت آل الله (ع). آذری زبانان عزیز که عشق بازی می‌کردند پای روضه‌های ناب ایشان هیچ، کدام فارس زبانی است که روضه‌های این ذاکر دلسوخته را شنیده و عنان چشمان خویش در گریستن را از دست نداده باشد.

اینجانب رحلت این کهن خادم و پیرغلام دستگاه حسینی را به همه مادحین و همه خدمتگزاران این دستگاه به ویژه به آذری‌های عزیز عشاق الحسین (ع) و نیز بازماندگان محترم آن مرحوم مغفور تسلیت عرض نموده برای روح بلند ایشان علو درجات و جوار پر از صفای‌حضرت سیدالشهداء (ع) در عالم دیگر را مسألت می‌کنم.

محمد قمی
۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹ هجری شمسی
۱۹ ذی الحجهالحرام ۱۴۴۱ هجری قمریمنبع: مهر