کد خبر : 101902

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: دیشب «پمپئو» به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد ولی هم‌زمان، ایران به همراه روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه‌های جداگانه‌ای اقدام دولت «ترامپ» را غیرقانونی، بدون اثر […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: دیشب «پمپئو» به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد ولی هم‌زمان، ایران به همراه روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه‌های جداگانه‌ای اقدام دولت «ترامپ» را غیرقانونی، بدون اثر و کان لم یکن معرفی کردند.

وی تاکید کرد: احتمالاً امروز هم برخی دیگر از اعضای شورای امنیت موضع مشابهی را اتخاذ خواهند کرد و یک بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهان خواهد شد. تاریخ شورای امنیت چنین وضعیتی را به یاد ندارد.

وزیر امور خارجه در پایان مطلب خود آورده است: برخی دلایلی که باعث شده چنین اجماع جهانی علیه دولت ترامپ ایجاد شود را در متن پنج صفحه‌ای، ضمیمه خلاصه کرده‌ایم.منبع: مهر