کد خبر : 101419

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، نتایج اولیه نشان می‌دهد که نیروهای پلیس در کشور بلاروس برای متفرق کردن معترضانی که در شهر «مینسک» پایتخت این کشور برای اعتراض علیه پیروزی مجدد «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور کنونی بلاروس به استفاده از گاز اشک آور و نارنجکهای نورزا متوسل شد. این در حالی است […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، نتایج اولیه نشان می‌دهد که نیروهای پلیس در کشور بلاروس برای متفرق کردن معترضانی که در شهر «مینسک» پایتخت این کشور برای اعتراض علیه پیروزی مجدد «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور کنونی بلاروس به استفاده از گاز اشک آور و نارنجکهای نورزا متوسل شد.

این در حالی است که پیش بینی می‌شود لوکاشنکو با کسب ۸۱.۳۵ درصد آرا رسمی بر رقیب انتخاباتی خود- اسوتلانا تیخانوفسکایا- با کسب ۸ درصد آرا پیروز می‌شود. تیخانوفسکایا از پذیرفتن شکست خود امتناع کرد و مدعی شد که نتایج سه حوزه رأی گیری که «در آنها هیچگونه تقلبی نشده است» نشان می‌دهد که وی در واقع پیروز این انتخابات است.

همزمان بسیاری از شهروندان این کشور با تجمع در مرکز شهر مینسک و سایر شهرهای بلاروس به پیروزی احتمالی لوکاشنکو اعتراض کردند.

تا نیمه شب یکشنبه، صدها تن در یکی از میادین اصلی مینسک تجمع کردند. پلیس ضدشورش از نارنجکهای نورزا، گاز اشک آور، ماشین آب پاش و شلیک گلوله‌های پلاستیکی علیه معترضانی استفاده کردند که در مقابل علیه نیروهای پلیس از بطری و اجسام پرتاب شونده استفاده می‌کردند.

تعدادی از معترضان دستگیر شدند. پلیس بلاروس اعلام کرد که یکی از این مأموران پلیس در جریان این درگیری آسیب دید.منبع: مهر