کد خبر : 101093

بهروز غریب پور مدرس و کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر عروسکی «آران» درباره فعالیت‌های خود در وضعیت کرونایی فعلی، به خبرنگار مهر گفت: از ۲۵ روز پیش ضبط سلسله درسگفتارهایی درباره تئاتر عروسکی را که رامین بیات از کارگردان‌های جوان تئاتر بانی آن است، شروع کردیم. وی با بیان اینکه این درسگفتارها راجع به […]بهروز غریب پور مدرس و کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر عروسکی «آران» درباره فعالیت‌های خود در وضعیت کرونایی فعلی، به خبرنگار مهر گفت: از ۲۵ روز پیش ضبط سلسله درسگفتارهایی درباره تئاتر عروسکی را که رامین بیات از کارگردان‌های جوان تئاتر بانی آن است، شروع کردیم.

وی با بیان اینکه این درسگفتارها راجع به اهمیت نمایش عروسکی در ایران و جهان و همچنین گروه تئاتر عروسکی «آران» و سهمش در اعتلای تئاتر عروسکی ایران است، افزود: با همکاری اعضای گروه و بنیاد رودکی این کار انجام شد.

غریب‌پور با اشاره به اینکه مجموعه فیلم‌های گرفته شده با حضور عوامل حرفه‌ای انجام شده، توضیح داد: حدود ۳۰۰ ساعت فیلم گرفته شده است. سعی کردیم با پیش بینی اینکه اضافه گویی نشود و مؤثر بر تماشاگری که این دوره‌ها را می‌بیند باشد، به ریزترین امور مربوط به تئاتر عروسکی تا فلسفه وجودی نمایش عروسکی پرداخته شده است.

سرپرست گروه تئاتر عروسکی «آران» تأکید کرد: نمایش عروسکی، نیاز ابدی و ازلی برای بشریت بوده و هست و در این درسگفتارها به موضوع توجه ویژه شده است.

این هنرمند با سابقه تئاتر ایران تصریح کرد: اگر شرایط کرونایی موجود نبود این پروژه بزرگ آغاز و به سرانجام نمی‌رسید زیرا نوشتن بخش‌های مختلف پروژه و همچنین تصویربرداری آن نیازمند زمان بود.

غریب پور در پایان سخنان خود درباره زمان ارائه و پخش این درسگفتارها یادآور شد: کمپانی خصوصی آرتیویست تولید این پروژه را عهده دار بوده و مراحل تدوین پروژه در حال انجام است و بعد از این مرحله زمان و نحوه چگونگی پخش آن مشخص خواهد شد.منبع: مهر