کد خبر : 101556

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراق، شورای امنیت ملی عراق نشستی را به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور در پی حمله پهپادی ترکیه به خاک عراق برگزار کرد. شورای امنیت ملی عراق در این نشست حمله پهپادی ترکیه به خاک این کشور را محکوم کرد. شورای امنیت ملی عراق این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراق، شورای امنیت ملی عراق نشستی را به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور در پی حمله پهپادی ترکیه به خاک عراق برگزار کرد.

شورای امنیت ملی عراق در این نشست حمله پهپادی ترکیه به خاک این کشور را محکوم کرد.

شورای امنیت ملی عراق این اقدام آنکارا را نقض تمام اصول همکاری بین کشورها برشمرد و تاکید کرد که از تمامی ابرازها برای حمایت از امنیت شهروندان خود استفاده خواهد کرد.

این نهاد عراقی در عین حال بر هماهنگی وزارت خارجه این کشور با جامعه بین الملل و کشورهای عربی برای محکومیت این تجاوز تاکید نمود.

گفتنی است که روز گذشته اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرده بود که در حمله پهپادی ترکیه به خودرو نیروهای گارد مرزی عراق در منطقه سیدکان در شمال اربیل، فرمانده تیپ دوم گارد مرزی و نیز فرمانده هنگ سوم از تیپ دوم گارد مرزی عراق به همراه راننده آنها کشته شدند.

در پی این اقدام، وزارت خارجه عراق، سفیر ترکیه در بغداد را احضار و مراتب اعتراض را به خاطر حمله پهپادی روز گذشته آنکارا به منطقه سیدکان در اربیل به وی اعلام کرد.

وزارت خارجه عراق ضمن مسئول دانستن آنکارا در قبال این حمله، از ترکیه خواست که درباره زوایای حادثه توضیح دهد.

همچنین وزارت خارجه عراق بر ضرورت توقف حملات ترکیه و خروج نیروهای این کشور از اراضی عراق تاکید کرد.منبع: مهر