کد خبر : 101477

به گزارش خبرگزاری مهر، «ایلهان عمر» یکی از دو نماینده زن مسلمان حاضر در مجلس نمایندگان آمریکا، امروز سه شنبه با چالشی دشوار دست به گریبان است زیرا در منطقه پنجم ایالت مینه سوتا انتخابات مقدماتی برای برگزیدن نامزد اصلی حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات کنگره که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تاریخ […]به گزارش خبرگزاری مهر، «ایلهان عمر» یکی از دو نماینده زن مسلمان حاضر در مجلس نمایندگان آمریکا، امروز سه شنبه با چالشی دشوار دست به گریبان است زیرا در منطقه پنجم ایالت مینه سوتا انتخابات مقدماتی برای برگزیدن نامزد اصلی حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات کنگره که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تاریخ ۳ نوامبر انجام خواهد شد برگزار می‌گردد.

نظر به اختلافاتی که ایلهان عمر در سال‌های اخیر با شخص «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی داشته و بطور شفاف خواستار تحریم این رژیم شده، لابی‌های صهیونیستی تلاش دارند تا به هر نحو ممکن ایلهان عمر در انتخابات امروز شکست بخورد.

الجزیره در این رابطه می‌نویسد: امروز سه شنبه در منطقه پنجم مینه سوتا ایلهان عمر در انتخابات مقدماتی با «آنتون ملتون میکوس» (Antone Melton-Meaux ) رقابت می‌کند.

هر چند ایلهان عمر و آنتون ملتون ایدئولوژی‌های تقریباً مشابهی دارند اما در مورد اسرائیل مواضع آنها متفاوت است. عمر یکی از منقدین اصلی سیاست‌های اسرائیل است و از بایکوت و تحریم تل آویو حمایت می‌کند اما آنتون ملتون از سوی گرو های قدرتمند طرفدار اسرائیل حمایت می‌شود.

در این میان آنتون ملتون برای آنکه پیروزی خود را در انتخابات امروز تضمین کند ایلهان عمر را متهم کرده که مردم منطقه پنجم مینه سوتا را در تصمیم گیری های خود شریک نکرده و بطور کلی رای دهندگان را فراموش کرده است.منبع: مهر