کد خبر : 101599

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین با رد و محکومیت شدید توافق سه جانبه آمریکا، امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط میان ابوظبی- تل آویو، آن را به منزله به رسمیت شناختن شهر «قدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی دانسته و به صراحت اعلام کرد که اقدام امارات […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین با رد و محکومیت شدید توافق سه جانبه آمریکا، امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط میان ابوظبی- تل آویو، آن را به منزله به رسمیت شناختن شهر «قدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی دانسته و به صراحت اعلام کرد که اقدام امارات یک «خیانت» است.

این تشکیلات سیاسی همچنین اعلام کرد که «توافق مزبور را تلاشی در جهت تضعیف ابتکار صلح کشورهای عربی برای فلسطین و تصمیم اتحادیه عرب قلمداد می کند» و آن را «تجاوزی علیه ملت فلسطین» می‌داند.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین با درخواست برای برگزاری نشست فوری اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی، خواستار رد و محکومیت این توافق سه جانبه از سوی کشورهای عضو این اتحادیه و سازمان همکاری اسلامی شد.

در بیانیه تشکیلات خودگردان فلسطین بر این نکته مهم پافشاری شده است که «نه امارات متحده عربی و نه هیچ طرف دیگری حق ندارد به نیابت از ملت فلسطین گفتگو کند» و همچنین تأکید می‌کند که «سازمان آزادیبخش فلسطین تنها نماینده قانونی ملت فلسطین است».

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از همه کشورهای عربی خواست در برابر فشارهای آمریکا و مسیری که امارات در پیش گرفته، تسلیم نشوند.

از سوی دیگر، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که در واکنش به این توافق سه جانبه، سفیر این تشکیلات را از امارات فراخوانده است.منبع: مهر