کد خبر : 101434

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در مراسم دستاوردهای طراحی و ساخت داخلی در حوزه حمل و نقل ریلی که صبح امروز برگزار شد با اشاره به اینکه از اردیبهشت ماه سال گذشته جلساتی با شهرداری در این زمینه داشته است، گفت: از تیرماه به عنوان یک طرح فناورانه در […]به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در مراسم دستاوردهای طراحی و ساخت داخلی در حوزه حمل و نقل ریلی که صبح امروز برگزار شد با اشاره به اینکه از اردیبهشت ماه سال گذشته جلساتی با شهرداری در این زمینه داشته است، گفت: از تیرماه به عنوان یک طرح فناورانه در صندوق نوآوری و شکوفایی این موضوع پیاده‌سازی شد و خوشحالم که بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در ساخت رام داخلی قطار مترو مشارکت داشتند.

وی در ادامه گفت: تا پایان سال ۷ واگن این رام قطار تکمیل می‌شود و خوشحالم که از ۲۶ درصد به ۸۵ درصد داخلی سازی رسیده‌ایم.

ستاری اظهار امیدواری کرد با حمایت‌های شهرداری این روند داخلی سازی ادامه داشته باشد و به این طریق بتوانیم برای جوانان کشورمان اشتغالزایی داشته باشیم.

معاون علمی فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند زیست بوم هستیم گفت: این مسئله یک اراده کلی می‌خواهد و این اتفاق بزرگ در حوزه واگن‌سازی رخ داد.

وی افزود: تا به حال در این حوزه کاری نکرده بودیم و جرأتمان را از دست داده بودیم در حالی که شرکت‌های دانش‌بنیان ما چیزی از خارجی‌ها کم ندارند اما از اینکه یک قطعه ایرانی بر روی واگن در حال حرکت نصب شود می‌ترسیدیم که خوشبختانه این ترس فرو ریخت.

ستاری با بیان اینکه هزینه‌های پروژه تا پایان سال پرداخت می‌شود گفت یک رام قطار کامل ساخت داخل بر روی خط ریلی مترو تهران تا پایان سال نیز قرار خواهد گرفت.منبع: مهر