کد خبر : 101631

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به درخواست همتای روسی خود مبنی بر برگزاری نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد با مشارکت ایران و آلمان گفت: «هنوز در این مورد به من چیزی گفته نشده است، این را شنیده‌ام اما تا الان به من نگفته‌اند». به گزارش مهر، دفتر […]به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به درخواست همتای روسی خود مبنی بر برگزاری نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد با مشارکت ایران و آلمان گفت: «هنوز در این مورد به من چیزی گفته نشده است، این را شنیده‌ام اما تا الان به من نگفته‌اند».

به گزارش مهر، دفتر «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه خواستار برگزاری نشست مجازی شورای امنیت با حضور آلمان و ایران و با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون مسئله تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده است.

در این بیانیه همچنین گفته شده که مسکو به توافق هسته‌ای برجام به طور کامل پایبند است.

همزمان، «میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز با انتشار توئیتی درخواست پوتین برای برگزاری این نشست را تائید کرده است. به گفته اولیانوف، هدف نشست مجازی شورای امنیت، جلوگیری از درگیری غیرضروری در این شورا و حمایت جمعی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

این درخواست روسیه درحالی عنوان شده که رأی گیری مجازی در شورای امنیت درباره قطعنامه ضدایرانی آمریکا از شب گذشته آغاز شده است و قرار است تا ساعاتی دیگر پایان یابد.منبع: مهر