کد خبر : 101738

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، ناصر ابوشریف رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی و خالد قدومی رئیس دفتر جنبش حماس در تهران به صورت جداگانه با امیرعبداللهیان گفتگو کردند. امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، با اشاره به تبعات سازش با رژیم صهیونیستی گفت: «عادی سازی روابط امارات با رژیم مجعول و غاصب […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، ناصر ابوشریف رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی و خالد قدومی رئیس دفتر جنبش حماس در تهران به صورت جداگانه با امیرعبداللهیان گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، با اشاره به تبعات سازش با رژیم صهیونیستی گفت: «عادی سازی روابط امارات با رژیم مجعول و غاصب صهیونیستی، منجر به صلح و ثبات در منطقه نخواهد شد بلکه، خوی ددمنشی و جنایتکاری صهیونسیتها را در منطقه افزایش خواهد داد». وی همچنین خاطر نشان کرد: «این خطای راهبردی به منزله پشت کردن به آرمان فلسطین و دور شدن از وحدت جهان اسلام در قبال ملت مظلوم فلسطین است».

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: «رفتار مخرب و غیرسازنده ابوظبی در دوستی با اشغالگران قدس شریف هیچ توجیهی ندارد و این کشور از دوستی با صهیونیست‌ها آسیب بدی خواهد دید».

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به نفرت ملت‌های منطقه در قبال سازش با صهیونیست‌ها گفت: «جفای بعضی از حاکمان عربی به هیچ عنوان بر قدرت مقاومت ملت فلسطین تأثیری نخواهد گذاشت».

در این دیدار خالد قدومی، رئیس دفتر حماس در تهران ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران، اقدام خائنانه امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و پشت کردن به آرمان فلسطین را محکوم کرد و گفت: «ملت فلسطین مصمم به مبارزه برای بازپس گیری فلسطین است و با این اقدامات حماقتبار هرگز از عزم و اراده مقاومت کاسته نخواهد شد».

رئیس دفتر حماس در تهران افزود: «البته روابط پنهان امارات با صهیونیست‌ها از قبل شروع شده و گفت: «توافق امارات و رژیم صهیونیستی، جای شگفتی نداشت و بیان آن از زبان رئیس جمهور آمریکا، اقدام رسانه‌ای و تبلیغاتی برای انتخابات پیش رو در آمریکا میباشد».

ناصر ابوشریف رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی در تهران در دیداری جداگانه، عادی سازی روابط بین امارات و رژیم اشغالگر قدس را طرحی صهیونیستی آمریکایی بیان کرد و ابراز داشت: «پیامدهای شکست فاحش رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه، خدمت حکام عرب در راستای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی، کورسویی برای برون رفت از شرایط موجود برای حیثیت بخشی به استکبار جهانی است».

وی توافق ابوظبی و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و از حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین قدردانی کرد.

در این دیدارها؛ نمایندگان جهاد اسلامی و جنبش حماس فلسطین با قدردانی از مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران در حمایت از آرمان فلسطین، اظهار داشتند: ملت فلسطین تحت تأثیر اقدامات خائنانه قرار نخواهد گرفت و خط مقاومت و مبارزه با اشغالگری را با قدرت ادامه خواهند داد.منبع: مهر