کد خبر : 101857

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، از بستری ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته ۳۶۹ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۴۶ بیمار نیز در بخش‌های ویژه با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند. وی افزود: ۸ درصد مراجعان […]به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، از بستری ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته ۳۶۹ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۴۶ بیمار نیز در بخش‌های ویژه با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

وی افزود: ۸ درصد مراجعان به بخش‌های سرپایی بهداشتی و درمانی نیاز به بستری داشتند و۴۸۰ بیمار نیز از مجموعه بیمارستان‌ها در این بازه زمانی ترخیص شدند.

وی با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد کرونا در کلانشهر تهران، خاطرنشان کرد: با هماهنگی استانداری تهران محدودیت‌های اعمال شده هفته آینده نیز تمدید خواهد شد که محور اصلی آن حضور چرخشی حداکثر یک سوم کارکنان است و سازمان‌ها می‌توانند از ظرفیت دورکاری کارکنان در تهران استفاده کنند.

زالی یادآور شد: شرایط بیماری در تهران کماکان تغییر قابل توجهی نداشته و از نظر طبقه بندی بیماری پرخطر، پرمخاطره و قرمز است به همین دلیل با هماهنگی استانداری تهران قرار شد محدودیت‌ها برای هفته آتی نیز تمدید شود.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر اساس بخشنامه ابلاغ شده به دستگاه‌های اجرایی ۱۶ گروه مختلف از جمله مادران باردار و شیرده دارای کودکان زیر ۳ سال، افراد بالای ۶۵ سال، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و…، جزو گروه‌های پرمخاطره تلقی می‌شوند و در اولویت دورکاری قرار دارند.

وی با اشاره به همکاری خوب والدین و داوطلبان در اولین روز برگزاری کنکور سراسری در رعایت پروتکل‌های حفاظتی و بهداشتی به سایر داوطلبان نیز توصیه کرد که در روزهای آتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظتی را مد نظر قرار دهند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در خاتمه به داوطلبان و خانواده‌های آنان با توجه به شیوع کرونا توصیه کرد که پس از پایان کنکور همچنان با متانت و بردباری از مسافرت و شرکت در تجمعات اجتناب کنند تا در معرض خطر بیماری قرار نگیرند.منبع: مهر