کد خبر : 101497

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی روز سه شنبه در سفر یک روزه به استان مرکزی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: استان مرکزی از جهات مختلف دارای اهمیت است و بالا بودن سطح توقع این استان به حق است تا در بسیاری از عرصه‌ها […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی روز سه شنبه در سفر یک روزه به استان مرکزی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: استان مرکزی از جهات مختلف دارای اهمیت است و بالا بودن سطح توقع این استان به حق است تا در بسیاری از عرصه‌ها پیشگامی و پرچمداری فرهنگ و تبلیغ را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در دوران دشوار و پیچیده‌ای از نبرد فرهنگی، زمان در گذر است و در این زمانه فتوحاتی در حوزه فرهنگ از جریان حق و مستضعفین قابل مشاهده است که برای خود از اعجاز برخوردار است و جای بسی تحلیل دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب در دهه ۷۰ دشمن تمام توان را هوشمندانه، دشمنانه و اندیشمندانه به کار گرفت تا ریشه نهضت را بخشکاند و از متولدین دهه هفتاد افرادی مانند شهید محسن حججی بالیدند و حماسه‌های شجاعانه بی بدلیل رقم زدند که این به معنای پیروزی فرهنگی است.

وی اظهار کرد: نباید از صدمات وارد شده و اشکالات گذشته چشم پوشی کرد. اهالی فرهنگ، طلبه‌ها، سربازان اسلام و انقلاب اسلامی باید بیش از همه بر خودشان سخت بگیرند اما با نظام محاسبه دقیق توحیدی فتوحاتی که به برکت امام و مجاهدین و شهدا رقم خورده می‌توان به توفیقات بزرگ دست پیدا کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مبارزه پیچیده شده اما اصول آن به قوت خود باقی است و اگر اراده‌های پولادین مجاهدین بر پیشبرد اراده حق تعلق بگیرد، فتوحات فرهنگی بزرگی پیش رو خواهد بود.

حجت الاسلام قمی با بیان اینکه تبلیغ بیش از پیش گره از مشکلات مردم باز می‌کند، تاکید کرد: اگر مسائل مردم به واسطه موثرین فرهنگی و اجتماعی حل شود اثر گذاری فرهنگی و اجتماعی روز افزون خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امام راحل در استان مرکزی پرورش یافته است و سرمایه‌های انسانی در آن پرورش یافته و باید طلایه دار حوزه فرهنگی در استان بود.

حجت الاسلام قمی با اشاره به جایگاه مهم استان مرکزی گفت: مرکزیت ستاد سازمان تبلیغات در این استان جدی گرفته می‌شود و با اهتمام فعالین فرهنگی، روحانیون و مبلغین مؤثر استان هرچه در مسیر اعتلای فرهنگ گام برداریم، موظف به حمایت بیشتر هستیم.

به گفته وی حرکات، برنامه‌ها جریان‌های فرهنگی و انقلابی بیش از گذشته حمایت می‌شود و با هر تغییری توقع ارتقا و تعالی وجود دارد و انتظار می‌رود، اتفاقات خوبی نیز در خبرگزاری مه رخ افتد.

حجت الاسلام قمی گفت: استان مرکزی استان مهمی است و به میزان اهتمام فرهنگی که منعکس و منتقل شود به اندازه میزان بضاعت وظیفه حمایت داریم.

به گزارش مهر در این مراسم از زحمات حجت الاسلام صفر قر بان پور تجلیل بعمل آمد و حجت الاسلام جعفری به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان مرکزی منصوب شد. در این آئین سالار میرزایی نیز به‌عنوان مدیر خبرگزاری مهر استان مرکزی معرفی شد.منبع: مهر