کد خبر : 101396

به گزارش خبرگزاری مهر، رأی الیوم در مطلبی با عنوان «دروغ های ماکرون و فاجعه بندر بیروت» آورده است: نمی‌خواهیم که وارد جزئیات انفجار شویم و اینکه چه کسی در ورای آن است و از آن استفاده می‌کند. بدون شک رژیم صهیونیستی و محور آن از لحظه اول به دنبال بهره برداری از حادثه طبق […]به گزارش خبرگزاری مهر، رأی الیوم در مطلبی با عنوان «دروغ های ماکرون و فاجعه بندر بیروت» آورده است: نمی‌خواهیم که وارد جزئیات انفجار شویم و اینکه چه کسی در ورای آن است و از آن استفاده می‌کند. بدون شک رژیم صهیونیستی و محور آن از لحظه اول به دنبال بهره برداری از حادثه طبق خواسته‌هایشان است؛ اما می‌خواهیم به سفر ماکرون از زوایه بهره برداری از حادثه با هدف ایجاد اصلاح نظام سیاسی لبنان بپردازیم و همراهی رسانه‌ای و سیاسی دنباله رویان طرح‌های فرانسوی با آن، اشاره کنیم و این حرف دروغین که ملت ما به بازگشت استعمار تمایل دارد.

این رسانه می‌نویسد: در اینجا لازم است از میزان گمراهی انجام شده، سخن بگوییم که اولاً، ملت ما تلاش مستمر و طولانی با نظام فساد و مستبد کرده و جانفشانی نموده است تا اراده و آزادی و دموکراسی وعدالت به دست آورد.

دوم کشورهای غربی و استعمار، همواره حامی رژیم‌های مستبد و فاسد بوده است و با همه ابزار تلاش کرده است که وحدت ایجاد نشود و همه تلاش‌هایش برای مانع تراشی در ایجاد همکاری سیاسی و اقتصادی میان ماست و این در حالی است که اروپا متحد شده و ابزارهای همکاری میان خودشان را تقویت کرده است.

سوم، کشورهای غربی و استعماری هر تلاشی برای توسعه و نوسازی را با مانع روبرو کرده است و از هیچ فشاری علیه ما برای به شکست کشاندن تجارب ما به سوی نوسازی و رنسانس دریغ نکرده است؛ از ساقط کردن تجربه عبدالناصر در مصر گرفته تا ساقط کردن همه کشورهای اصلی عربی و به شکست کشاندن آنها. به نام آزادی از رژیم‌های دیکتاتوری و به اسم دموکراسی مانع هر تلاشی می‌شوند و در حال حاضر هم در راستای نابودی کشورها و جوامع ما حرکت می‌کنند و از میراث دینی و قومی ما برای ایجاد جنگ میان ما با هدف بهره برداری رژیم صهیونیستی که اراضی ما را غصب کرده و امنیت ما از بین برده و مورد حمایت استعمارگران غربی است، استفاده می‌کنند.

چهارم، رژیم‌های فاسد و سرسپرده ای که ثروت‌ها ما را چپاول و بر باد داده و ملت ما را فقیر کرده اند، اگر کمک استعمارگران غربی و حمایت آنها و سفارتخانه هایشان، رسانه‌ها، مراکز مطالعاتی و صندوق‌های مالی منظومه بین المللی نبود، کاری از پیش نمی‌بردند. همان منظومه‌ای که به دنبال جعل آگاهی، فرهنگی و اراده و ترویج مفاهیم یاس، تسلیم، مقابله با فرهنگ مقاومت ونابودی مفاهیم و ارزشهای ملی و قومی و مروج فرهنگ انحطاط، اشغالگری، سرسپردگی و عادی سازی روابط (با صهیونیست‌ها) است.

ضرورت حمایت از مقاومت و مقابله با شعارهای توخالی غرب

پنجم، ما بر اصول خود در وحدت و آزادی و آزادسازی اراضی و ثروت‌ها و ساقط کردن منظومه فساد، سرسپردگان و حامیان آنها تلاش کنیم. ما باید در راستای حمایت از مقاومت با همه اشکال آن به ویژه مقاومت مسلحانه و عدم توجه به دعوت‌های دروغین غربی‌ها و شعارهای توخالی آنها در حمایت از آزادی، دموکراسی و توسعه حرکت کنیم.

رأی الیوم در ادامه می‌نویسد: بر این اساس، ماکرون و دیگران حق ندارند که باردیگر ما را با مطرح کردن تغییر قواعد نظام سیاسی و تعویض آن با نظام سیاسی جدید، گول بزنند. برای دهه‌ها ماکرون و همراهان آن مانع پیشرفت ما شده اند. مگر فرانسه نبود که قانون اساسی و نظام طوایفی را تدوین کرد و نخبگان سیاسی و فرقه گرا را برای دهه‌ها پرورش داد و حمایت کرد؟ ماکرون و کسانی که حول محور وی می‌چرخند، حق ندارند که ما را بار دیگر فریب دهند که به دنبال ایجاد نظام سیاسی جدیدی که در خدمت منافع ما باشد و عدالت را برای ما به ارمغان آورد و ما از فقر و عقب ماندگی نجات دهد و استبداد و فساد را نابود کند، هستند.

این رسانه آورده است: آقای ماکرون شما و امثال شما علت بحران‌ها و مشکلات ما هستید. آقای ماکرون شما و امثال شما علت بحران‌ها و مشکلات ما هستید دست از سر ما بردارید، حمایت خود را از فاسدان بردارید و در امور داخلی ما دخالت نکنید اگر راست می‌گوئید زیرا ما حقوق و منافع خود را بهتر می‌دانیم و دیر یا زود آنرا به رغم خواست شما ای آقای ماکرون، آنرا محقق خواهیم کرد.منبع: مهر