کد خبر : 99243

به گزارش خبرنگار مهر، کریم همتی سه شنبه شب در دیدار با امام جمعه کرمان با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه امدادرسانی به آسیب دیدگان در حوادث بیان داشت: جمعیت هلال احمر پس از وزارت بهداشت دومین دستگاهی است که در راستای مبارزه با ویروس کرونا به کمک مردم آمده است. وی […]به گزارش خبرنگار مهر، کریم همتی سه شنبه شب در دیدار با امام جمعه کرمان با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه امدادرسانی به آسیب دیدگان در حوادث بیان داشت: جمعیت هلال احمر پس از وزارت بهداشت دومین دستگاهی است که در راستای مبارزه با ویروس کرونا به کمک مردم آمده است.

وی به کمک‌های هلال احمر در حوزه کرونا اشاره کرد و افزود: بیش از دو میلیون محموله داروی ضروری و مورد نیاز برای بیماران کرونا توسط هلال‌احمر وارد کشور شده همچنین بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای هلال‌احمر در سطح کشور کار غربالگری ورودی شهرها را بر عهده داشتند.

رئیس هلال احمر کشور گفت: ۲۵ استان کشور همزمان با شیوع ویروس کرونا و در اوایل سال‌جاری درگیر سیل شدند که امدادرسانی به آسیب دیدگان متأثر از سیل توسط نیروهای امدادی هلال احمر با تمام قوا و توان انجام شد.

همتی تصریح کرد: در راستای امدادرسانی به حوادثی همچون زلزله کرمانشاه و سیل در استان‌های مختلف انبارها و لجستیک جمعیت هلال احمر خالی شدند و با توجه به پیگیری‌های انجام شده انبارها و لجستیک جمعیت هلال احمر در استان‌ها تقویت و تجهیز خواهند شد.

وی به اقدامات دیگر هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: واردات واکسن آنفلوآنزا توسط هلال‌احمر انجام شده همچنین هشت فروند هلی‌کوپتر آسیب‌دیده هلال‌احمر بازسازی خواهند شد ضمن اینکه از این تجهیزات و لجستیک در اختیار هلال احمر استان کرمان نیز گذاشته خواهد شد.

همتی در بخشی از سخنان خود به راه‌اندازی خانه هلال احمر در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: با کمک و همکاری داوطلبان و دهیاران ۳۰ هزار خانه هلال در کشور راه اندازی و فعال می‌شود و اولین اقدامی که در خانه‌های هلال احمر با هدف افزایش تاب آوری و کسب مهارت‌های امدادی در زمان حوادث انجام می‌شود، آموزش خواهد بود.

همتی تصریح کرد: حضور نیروهای امدادی و داوطلب جمعیت هلال احمر در حوادث باعث آرامش در بحران‌ها و حوادث می‌شود ضمن اینکه اعتماد مردم به این نهاد بین المللی، مهم‌ترین ارزش برای جمعیت هلال احمر است.

وی یادآور شد: طی سه سال اخیر در استان کرمان بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال به جمعیت هلال‌احمر استان کرمان کمک شده است همچنین از ویژگی‌های بارز جمعیت هلال احمر در کنار مردم بودن است بنابراین تلاش می‌کنیم روزبه روز اعتماد مردم به این نهاد را افزایش دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سفرش به استان کرمان با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد.منبع: مهر