کد خبر : 99520

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سخنرانی شب جاری خود (سه‌شنبه) در نشست شورای امنیت درباره ارائه گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش برای جایگزین کردن حقوق داخلی آمریکا با قوانین بین الملل عملاً سبب به خطر افتادن صلح […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سخنرانی شب جاری خود (سه‌شنبه) در نشست شورای امنیت درباره ارائه گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش برای جایگزین کردن حقوق داخلی آمریکا با قوانین بین الملل عملاً سبب به خطر افتادن صلح بین الملل شده است.

وی ادامه داد: یکجانبه گرایی آمریکا عامل تشکیل این جلسه است. همگان شاهد هستند که از می سال ۲۰۱۸ با خروج از برجام، قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده و می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: برای اولین بار شاهد هستیم که یک عضو دائم شورای امنیت یک قطعنامه این شورا را نقض کرده و دیگران را نیز برای نقض آن تهدید می‌کند و متأسفانه شاهد بودیم که تاکنون یک جلسه نیز برای بررسی این موضوع در شورای امنیت تشکیل نشده است.

ظریف افزود: چنانچه شورا بار دیگر تعلل ورزد، به منزله یک نسل عقبگرد در چندجانبه گرایی و حاکمیت قانون خواهد بود.

این خبر تکمیل می شود…منبع: مهر