کد خبر : 99255

به گزارش خبرنگار مهر, بعد از ورود پیکر پاک شهید نسیم افغانی به داخل کشور حالا سرنخ‌هایی جدید از خانواده او در ایران و افغانستان به دست آمده است. شهید نسیم افغانی یک شهید افغانستانی ۸ سال دفاع مقدس است که پیکر پاک او دو هفته پیش در تفحص شهدای جنگ به دست آمد. از […]



به گزارش خبرنگار مهر, بعد از ورود پیکر پاک شهید نسیم افغانی به داخل کشور حالا سرنخ‌هایی جدید از خانواده او در ایران و افغانستان به دست آمده است.

شهید نسیم افغانی یک شهید افغانستانی ۸ سال دفاع مقدس است که پیکر پاک او دو هفته پیش در تفحص شهدای جنگ به دست آمد. از آن زمان جستجو برای خانواده او آغاز شد. جستجوی بی‌ثمری که با نقل قول یکی از همرزمان شهید مبنی بر شهید شدن خانواده او در بمباران خانه‌شان توسط نیروهای اشغالگر شوروی سابق پایان یافت. اما این نقل قول ظاهراً خیلی دقیق نبوده است.

پیگیری‌های خبرگزاری مهر نشان می‌دهد که ظاهراً یکی از برادران او هم اینک در شهر ورامین ایران زندگی می‌کند که به دلیل عدم دسترسی به امکانات رسانه‌ای تا امروز متوجه پیدا شدن پیکر برادرش نبوده است. شهید نسیم افغانی برادر دیگری هم دارد که در افغانستان ساکن است.

این دو برادر در حمله نیروهای اشغالگر شوروی به خانه شهید نسیم افغانی در افغانستان آنجا نبوده‌اند و زنده مانده‌اند.

این خبر هنوز تایید نشده است و موارد برای طی شدن مراحل پزشکی تطابق پیکر یافته شده از شهید نسیم افغانی با برادر او در ایران به ستاد تفحص شهدا اعلام شده است و قرار است در روزهای آینده آزمایش DNA صورت گیرد.

خبرگزاری مهر به دلیل اهمیت تاریخی و کمتر رسانه‌ای شده شهدای افغانستانی ۸ سال دفاع مقدس تا پایان مراحل شناسایی و خاکسپاری شهید نسیم افغانی؛ روند را پیگیری خواهد کرد.



منبع: مهر