کد خبر : 99383

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در دیدار با جمعی از نمایندگان شهر مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر اینکه آستان قدس نسبت به مشکلات مردم با زمین‌های موقوفه‌ای بی‌تفاوت نیست و به دنبال تسریع در ساماندهی مشکلات مردم با این […]به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در دیدار با جمعی از نمایندگان شهر مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر اینکه آستان قدس نسبت به مشکلات مردم با زمین‌های موقوفه‌ای بی‌تفاوت نیست و به دنبال تسریع در ساماندهی مشکلات مردم با این اراضی در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد با همراهی و همکاری استانداری و شهرداری هستیم، اظهار کرد: سیاست ما همراهی برای رفع مشکلات مردم با اراضی موقوفه‌ای آستان قدس رضوی است.

وی با بیان اینکه منافع مردم و کشور اولویت‌ها و اصول ماست و پای اصول اخلاقی خود ایستاده‌ایم، ابراز کرد: اگر در موردی میان منافع مردم و کسب درآمد منافات وجود داشت، قطعاً انتخاب ما منافع مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری نسبت به بافت پیرامون اطراف، اظهار کرد: ما نسبت به بافت پیرامون حرم مطهر دغدغه داریم و قانونا و شرعا ملزم به تحقق نظر مبارک رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هویت شهر مشهد با حرم حضرت رضا (ع) گره خورده است، تصریح کرد: حرم مطهر رضوی دحوالارض مشهد مقدس است، لذا تمام اقدامات و تصمیمات در این شهر باید متناسب با هویت معنوی آن یعنی بارگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) باشد، زیرا مشهد شهر امام رضا (ع) است.

حجت الاسلام مروی ضمن تشکر از مطالبه و دغدغه دلسوزان شهر بویژه نمایندگان محترم و وزیر شهرسازی نسبت به تحقق منویات رهبری درخصوص بافت پیرامون حرم مطهر اظهار کرد: همانگونه که وزارت شهرسازی با این دغدغه و مطالبه همراه است، آستان قدس رضوی نیز خود را موظف به همراهی و مشارکت در ساماندهی بافت پیرامون حرم مطهر می‌داند.

وی در فراز دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت خدمت‌رسانی به زائران اشاره و ابراز کرد: در وضعیت و امکانات فعلی متوقف نمی‌شویم و به دنبال افزایش کمی و کیفی خدمات به زائران متناسب با شأن دستگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ارائه خدمات مطلوب به زائران، بویژه زائران محروم و نیازمند سرلوحه کار آستان قدس رضوی است و در این راستا به دنبال تسهیل خدماتی همچون اسکان، پارکینگ و تدارک مکان مناسب برای زائران شب‌خواب در کوتاه‌ترین فاصله به حرم مطهر هستیم.منبع: مهر