کد خبر : 99250

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی البناء در گزارشی با اشاره به عملیات اخیر یمنی‌ها علیه مواضع سعودی‌ها در خاک عربستان نوشت: پهپادهای یمنی کنترل آسمان عربستان را در شب عملیات نیروهای انصارالله به دست داشتند و موشک‌های بالستیک به دل این شب تاریک رخنه کرده و صدای انفجارهای پی در پی در فضای تمام […]به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی البناء در گزارشی با اشاره به عملیات اخیر یمنی‌ها علیه مواضع سعودی‌ها در خاک عربستان نوشت: پهپادهای یمنی کنترل آسمان عربستان را در شب عملیات نیروهای انصارالله به دست داشتند و موشک‌های بالستیک به دل این شب تاریک رخنه کرده و صدای انفجارهای پی در پی در فضای تمام مواضع نظامی و امنیتی حساس ریاض به گوش رسید.

در ادامه این گزارش آمده است: با وجود تمام ادعاهای سعودی مبنی بر ساقط کردن موشک‌ها و پهپادها، اما سفارت آمریکا از شهروندان خود خواست تا کاملاً محتاط بوده و این کشور را ترک کنند مگر آنکه دلیل بسیار ضروری برای باقی ماندن در عربستان داشته باشند.

در این گزارش نوشته شده است: این هشدار سفارت آمریکا بیانگر میزان ترس و وحشتی بود که عملیات نیروهای یمنی آن را ایجاد کرد. خالی شدن کاخ‌های پادشاهی در عربستان سعودی نیز یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این ترس و وحشت بود.

در ادامه این گزارش آمده است: معادله‌ای که امروزه بر جنگ یمن سایه گسترانیده این است که عربستان و امارات تعداد بیشتری از غیر نظامیان را کشته و بیش از پیش زیر ساختهای یمن را نابود می‌کنند بدون آنکه تغییری در نقشه نظامی درگیری‌ها بدهند و در مقابل انصار الله وارتش یمن در جبهه‌های مأرب و الجوف پیشروی کرده و کنترل امنیت ریاض و آب‌های عمان را به دست می‌گیرند.

در این گزارش خاطر نشان شده است: دیگر نیازی به آوردن دلیل برای نشان دادن پوچ بودن جنگ علیه یمن وجود ندارد. تداوم اقدامات قلدرمآبانه عربستان سعودی در عدم برداشتن محاصره یمن تنها باعث می‌شود امنیت سعودی‌ها بیش از پیش در معرض خطر قرار بگیرد چرا که ثابت شده خطوط دفاعی عربستان ناتوان‌تر از آن است که بتواند مانع اصابت پهپادها و موشک‌های بالستیک یمن به اهداف خود در خاک عربستان شود.

لازم به ذکر است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته در یک نشست مطبوعاتی گفت: عملیات بزرگ «موازنه بازدارندگی چهارم» علیه سعودی با موفقیت انجام شد. در این عملیات، ساختمان وزارت دفاع و اطلاعات و پایگاه هوایی «سلمان» و مواضع نظامی در ریاض، جیزان و نجران هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: موشک‌های بالستیک و کروز به نام‌های «قدس» و «ذوالفقار» در عملیات مذکور مورد استفاده قرار گرفتند. افزون بر آنچه که گفته شد، یگان پهپادی یمن نیز نقش مهم و بسزایی در عملیات «موازنه بازدارندگی چهارم» علیه سعودی ایفا کرد.منبع: مهر