کد خبر : 98620

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروه‌های حقوق بشری طی نامه‌ای خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل، خواستار انجام تحقیقات درباره خشونت پلیس آمریکا و سرکوب معترضان شدند. در این نامه که به امضای ۶۰۰ گروه حقوق بشری از جمله «اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا»، «فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر» و «سازمان جهانی مبارزه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروه‌های حقوق بشری طی نامه‌ای خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل، خواستار انجام تحقیقات درباره خشونت پلیس آمریکا و سرکوب معترضان شدند.

در این نامه که به امضای ۶۰۰ گروه حقوق بشری از جمله «اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا»، «فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر» و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» رسیده، بر ضرورت برگزاری نشستی ویژه برای رسیدگی به این موضوع تاکید شده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل که در ژنو مستقر است و قرار است تا ۶ روز دیگر تشکیل جلسه دهد، می‌تواند در صورت تقاضای یک سوم اعضا، نشستی ویژه برگزار کند. نکته آنکه آمریکا حدود دو سال پیش، شورا را به اسرائیل ستیزی متهم کرد و از آن خارج شد.

گفتنی است این نامه واکنشی است به قتل «جورج فلوید» که قربانی نژادپرستی پلیس ایالت مینه سوتای آمریکا شد. مرگ این مرد سیاهپوست که ۱۵ روز پیش اتفاق افتاد؛ به ایجاد موج جدیدی از اعتراضات مردمی در سراسر آمریکا منجر شد و انتقادات زیادی را نصیب دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور کرد.منبع: مهر