کد خبر : 98091

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام دولتی ونزوئلا اعلام کرد که چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید و هم اکنون در حال حرکت به سمت آب‌های ونزوئلا است. بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، «ریفینیتیو ایکون» (Refinitiv Eiko) (وب‌سایتی که مسیر کِشتی‌ها را ثبت می‌کند) و یک مقام دولتی ونزوئلا […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام دولتی ونزوئلا اعلام کرد که چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید و هم اکنون در حال حرکت به سمت آب‌های ونزوئلا است.

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، «ریفینیتیو ایکون» (Refinitiv Eiko) (وب‌سایتی که مسیر کِشتی‌ها را ثبت می‌کند) و یک مقام دولتی ونزوئلا این خبر را رسانه ای کرده اند.

رویترز در این خصوص ادامه داد که این نفت‌کش «فاکسون» (Faxon) نام دارد و در حالی از کارائیب عبور کرده است که نفتکش سوم ایران (پتونیا) در مسیر پالایشگاه «ال پالیتو» ( El Palito ) بوده و تا کنون باید به نزدیکی آن رسیده باشد.

گفتنی است، فتکش «پتونیا» که دیروز سه شنبه از دریای کارائیب عبور کرده بود به عنوان سومین نفتکش ایرانی وارد آب‌های ونزوئلا شده بود.

دو نفتکش قبلی ایران هم در بندر PDVSA ونزوئلا که تحت نظارت دولت این کشور است پهلو گرفته بودند.

شایان ذکر است، ایران با ارسال ۵ نفتکش به سمت ونزوئلا در مجموع ۱.۵۳ میلیون بشکه بنزین و فرآورده های نفتی دیگر به این کشور صادر می کند تا بتواند از فشارهای وارده بر مردم ونزوئلا که تحت تحریم های شدید آمریکا قرار دارند، بکاهد.

تهران پیشتر به آمریکا در خصوص هر گونه اقدام خصمانه علیه نفت کش های خود در مسیر ونزوئلا هشدار داده بود.منبع: مهر