کد خبر : 98324

به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار متن پاسخ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در مورد اصلاح پیش نویس اساسنامه این فدراسیون که توسط خبرگزاری مهر صورت گرفت، محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون نیز در مصاحبه‌ای تند به انتقاد از دخالت وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه پرداخت. همین اظهار نظر واکنش وزارت ورزش را به […]به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار متن پاسخ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در مورد اصلاح پیش نویس اساسنامه این فدراسیون که توسط خبرگزاری مهر صورت گرفت، محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون نیز در مصاحبه‌ای تند به انتقاد از دخالت وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه پرداخت. همین اظهار نظر واکنش وزارت ورزش را به همراه داشته است.

مرتضی فلاح پیرامون اظهارات رئیس اسبق فوتبال کشورمان گفت: به کار بردن لفظ دلالی برای اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی وزارت ورزش و جوانان، برای اولین بار در ادبیات ورزش کشور از سوی آقای دکتر دادکان بیان شده و بسیار عجیب، سوال برانگیز و مبهم است و از همه مهمتر مصداق بارز توهین و نشر اکاذیب به مدیران و مسؤولان وزارت ورزش و جوانان است.

فلاح توضیح داد: تشویش اذهان عمومی نسبت به برخی مشکلات از جمله اساسنامه فدراسیون فوتبال و به کار بردن لفط دلالی وزارت ورزش و جوانان براساس کدام مصداق و مستند بیان شده و چه معنی و مفهومی دارد و از همه مهمتر خارج از دایره اخلاق است که خود را مبرا از هرگونه اشکال، ایراد و خطا در محضر خدا و مردم تصور کنیم و با بی انصافی، کارکنان و مدیران یک دستگاه دولتی را به باد نقد گرفته و با ادبیات توهین آمیز، آنها را به دلالی متهم کنیم، بنابراین این حق برای کارکنان این وزارتخانه برای پیگیری ادعاهایی که مطرح شده طی فرآیند قانونی محفوظ خواهد بود.

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: تدوین مقررات و اساسنامه برعهده هیأت رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال بوده و دخالت مدیران وزارت ورزش و جوانان کذب محض است.

وی حفظ منافع و مصالح ملی را مهم برشمرد و اظهار داشت: اگر زمانی برخی افراد خلاف منافع ملی حرکت کرده، اکنون در این برهه از زمان ضروری است، بدون فرافکنی و بدون حب و بغض‌ها در چنین چالش‌هایی به جای ایجاد شبهه برای بیگانگان و فرافکنی نسبت به دستگاه متولی ورزش کشور، منافع ملی و بین المللی کشورمان حکم می‌کند با نقدها و نظرهای سازنده به ورزش کمک کرده و به ابرو و حیثیت کشور بیاندیشند.

این مدیر کل وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: باید پذیرفت که انتقاد سازنده می‌بایست با واقعیت تطبیق داشته باشد و اینکه برخی اشخاص بااهداف خاص، نقدهای غیرمنصفانه و فاقد وجاهت را در رسانه‌ها با ادبیات غیراخلاقی بیان نمایند تا از این طریق به اهداف مدنظر برسند، دارای ایراد اساسی است واگر به حقوق اشخاص و کارکنان یک دستگاه دولتی انتقادی هست، باید با رعایت موارد قانونی و عدل و انصاف سخن بگوئیم.منبع: مهر