کد خبر : 98914

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محدودیتی در واردات ارز و طلای خام نداریم، گفت: این رفع محدودیت تأثیر مناسبی در ورود طلا و ارز به کشور دارد. رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در […]به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محدودیتی در واردات ارز و طلای خام نداریم، گفت: این رفع محدودیت تأثیر مناسبی در ورود طلا و ارز به کشور دارد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در مورد جلوگیری کره جنوبی از دسترسی به منابع مالی کشورمان گفت: این منابع مالی متعلق به مردم ایران و بانک مرکزی است که در بانک‌های کره قرار دارد و از دولت کره می‌خواهیم، به تعهدات خود در زمینه این منابع مالی عمل کند.

وی جلوگیری از دسترسی ایران به منابع مالی به بهانه تحریم‌ها را نادرست توصیف کرد و گفت: با استفاده از روش‌های حقوقی و بین المللی پول‌هایمان را که در بانک کره است باز می‌گردانیم و در این راستا با وزارت امور خارجه هماهنگی کرده‌ایم.

همتی همچنین از ابراز آمادگی و همکاری یکی دو کشور برای بازگرداندن منابع مالی کشورمان خبر داد و افزود: با بازگشت این منابع مالی کالاهای اساسی و داروی مورد نیاز کشور را تأمین خواهیم کرد.منبع: مهر