کد خبر : 98436

نادر پسنده در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت جستجوی مفقودان شناور غرق شده ایرانی در آب‌های عراق گفت: چهار سرنشین نجات یافته این شناور به همراه جسد دریانورد فوت شده در بندر ام القصر عراق هستند که هماهنگی‌ها برای بازگرداندن آنها انجام شده است. وی افزود: هماهنگی سیاسی بین دو کشور […]نادر پسنده در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت جستجوی مفقودان شناور غرق شده ایرانی در آب‌های عراق گفت: چهار سرنشین نجات یافته این شناور به همراه جسد دریانورد فوت شده در بندر ام القصر عراق هستند که هماهنگی‌ها برای بازگرداندن آنها انجام شده است.

وی افزود: هماهنگی سیاسی بین دو کشور برای همکاری در زمینه جستجوی مفقودان این سانحه انجام شده و علیرغم بدی آب و هوا و وزش باد سنگین در حال جستجوی مفقودان هستیم.

پسنده زمان اعلام علت حادثه را بعد از اتمام جستجو عنوان و اظهار کرد: اولویت ما در حال حاضر یافتن مفقودان سانحه است.

مدیرکل نجات و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل وزش باد امکان استفاده از خدمات هلی کوپتری برای یافتن مفقودان با محدودیت روبه رو است که با بهبودی وضعیت آب و هوا، از این خدمات نیز استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسئول در سازمان بنادر تاکید کرد: هیچ فیلمی از این سانحه وجود ندارد و فیلم‌های منتشره از این سانحه در فضای مجازی به سانحه دیگری مربوط است.منبع: مهر