کد خبر : 98861

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین افتتاحیه غرفه مجازی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران با عنوان «انتهای راهروی ۲۷» با حضور عبدالحمید قره داغی مدیرعامل انتشارات، علی اسکندری مدیر روابط عمومی و امین نادری مدیر سوره مهر الکترونیک (سما) و با حضور خبرنگاران در محل انتشارات سوره مهر برگزار شد. در ابتدای این نشست […]به گزارش خبرگزاری مهر، آئین افتتاحیه غرفه مجازی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران با عنوان «انتهای راهروی ۲۷» با حضور عبدالحمید قره داغی مدیرعامل انتشارات، علی اسکندری مدیر روابط عمومی و امین نادری مدیر سوره مهر الکترونیک (سما) و با حضور خبرنگاران در محل انتشارات سوره مهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست عبدالحمید قره‌داغی با اشاره به عدم برپایی نمایشگاه کتاب در موعد مقرر و با خیرمقدم به حضور خبرنگاران در این آئین گفت: بزرگترین فرصت و بهترین روزهای کاری ما در ایام نمایشگاه کتاب سال محقق می‌شود و به دلیل این که از اواخر اسفندماه سال گذشته بحث عدم برپایی نمایشگاه کتاب مطرح بود ما بر آن شدیم تا آنچه از نظرمان فضای خوبی برای مخاطبان بود را در فضای مجازی شبیه‌سازی کنیم و در اختیار مخاطب قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: مهمترین دغدغه انتشارات سوره مهر، مخاطبان هستند که طی این مدت به نوعی با آنها فاصله گرفته بودیم، گرچه سعی کردیم طی این مدت با طرح‌های مختلفی با مخاطب خود ارتباط داشته باشیم اما همچنان علاقه‌مند بودیم تا خاطره خوب نمایشگاه کتاب را برای آنها تداعی کنیم و تمام تلاش ما بر این بوده تا نسخه مجازی این نمایشگاه شبیه به غرفه سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران باشد.

قره‌داغی تاکید کرد: در واقع شکل و شمایل سه بعدی این نمایشگاه شبیه غرفه اصلی ما در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است و ما به نوعی یک تور مجازی را ترتیب دادیم که مخاطب بتواند در فضای غرفه قدم بزند، کتاب‌های مورد نظرش را ببیند و حتی این امکان فراهم شده که به ابعاد کتاب، طرح جلد و مشخصات آن همچون بخش درباره نویسنده، قیمت و … دسترسی داشته باشد و به راحتی آن را مشاهده کند.

مدیرعامل انتشارات سوره مهر تأکید کرد: قطعاً این اولین تجربه ما به این شکل در سوره مهر است و خالی از ایراد نیست و در خلال برگزاری این نمایشگاه از مخاطبان خود می‌خواهیم تا ما را راهنمایی کنند و نظراتشان را در اختیار ما قرار دهند.

قره‌داغی تصریح کرد: نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم بحث حضور نویسندگان در ایام نمایشگاه بود که مخاطبان می‌توانستند با آنها دیدار و گفت‌وگو کنند. در غرفه مجازی سوره مهر که به مدت دو هفته از ۲۵ خردادماه الی ۸ تیر برگزار می‌شود، هر شب میزبان یک یا دو نویسنده خواهیم بود که این گفت‌وگو به شکل زنده از صفحه اینستاگرام سوره مهر و در غرفه اصلی مجازی سوره مهر پخش خواهد شد. همچنین این گفت‌وگوها در آرشیو سایت به شکل روزانه قابل دسترس است.

وی با اشاره به امکان امضای کتاب توسط نویسندگان گفت: جشن امضای آثار توسط نویسندگان همیشه یکی از بخش‌های پرمخاطب نمایشگاه بود که نویسندگان با ما همراهی کردند و هر روز یک یا چند نویسنده کتاب‌هایشان را امضا می‌کنند و اگر همان روز مخاطبی آن کتاب را سفارش دهد نسخه امضا شده را تحویل خواهد گرفت.

مدیرعامل انتشارات سوره مهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مزایای برپایی این غرفه مجازی یادآور شد: علاوه بر بازسازی فضای نمایشگاه و خرید آثار ما یک تخفیف ویژه هم برای مخاطبانمان در نظر گرفته‌ایم.

قره داغی اضافه کرد: با توجه به این که امسال هزینه برپایی نمایشگاه به صورت فیزیکی وجود نداشت تخفیف ویژه ۲۵ درصدی را لحاظ کردیم که بالاترین میزان تخفیف در تاریخ نشر سوره مهر بوده است، همچنین ارسال رایگان کتاب برای مخاطبان تهران و سایر استان‌ها نیز اتفاق مثبت دیگری است که آن را نیز در نظر گرفته‌ایم.

قره داغی در ادامه عنوان کرد: مخاطبان در این غرفه مجازی حس خوب نمایشگاه کتاب را خواهند داشت و همانطور که در نمایشگاه سالانه با هر خریدی هدیه‌ای هم به خریداران اهدا می‌شد در این غرفه نیز هدایایی تدارک دیده شده و همراه کتاب‌های خریداری شده برای فرد ارسال خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: هدف این است که ارتباط مخاطب و نویسنده و فضای نشر و حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی بیش از گذشته تقویت شود و بتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و تجربه‌ای نو رقم بزنیم و آن را گسترش دهیم. اگر تجربه موفقی داشته باشیم می‌توان با همکاری دیگر ناشران آن را به خوبی گسترش داد.

وی متذکر شد: امسال با بیش از ۲ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی حضور داریم و امیدواریم با همکاری سایر ناشران و بخش‌های تخصصی و کودک و نوجوان کارهای شاخصی انجام دهیم.

در ادامه این مراسم امین نادری مدیر سوره مهر الکترونیک (سما) توضیحات مبسوطی درباره فضای سه بعدی این غرفه، چگونگی فرایند خرید، بخش‌های مختلف غرفه مجازی سوره مهر و… و. ارائه دادند.

گفتنی است غرفه مجازی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران با عنوان «انتهای راهروی ۲۷» از ساعت ۱۵ برای بازدید عموم فعال می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این غرفه با مراجعه به سایت http://۲۷.sooremehr.ir/ از آثار این نمایشگاه دیدن کنند.منبع: مهر