کد خبر : 98478

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز جمعه «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به هزاران معترضی که در یک راهپیمایی ضد نژادپرستی شرکت کرده بودند، پیوست و در کنار معترضان زانو زد. در این راهپیمایی، معترضان خطاب به جاستین ترودو فریادِ «در برابر ترامپ محکم ایستادگی کن» را سردادند. ترودو که یک ماسک […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز جمعه «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به هزاران معترضی که در یک راهپیمایی ضد نژادپرستی شرکت کرده بودند، پیوست و در کنار معترضان زانو زد.

در این راهپیمایی، معترضان خطاب به جاستین ترودو فریادِ «در برابر ترامپ محکم ایستادگی کن» را سردادند.

ترودو که یک ماسک سیاه بر چهره داشت و در محاصره نیروهای محافظ بود، در اقدامی غیر منتظره در راهپیمایی «عدالت نیست= صلح نیست» در برابر ساختمان پارلمان شرکت کرد.

تظاهراتی نیز در سایر شهرهای کانادا از جمله تورنتو برگزار شد و صدها نفر در اعتراض به مرگ جورج فلوید- شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست یک پلیس سفید پوست به قتل رسید- در مراکز شهرها راهپیمایی کردند.

گفتنی است که این حضور غافلگیرانه ترودو یک روز پس از آن صورت گرفت که یک مأمور پلیس کانادا یک زن بومی را در حین کنترل وضعیت سلامتی اش در شرق این کشور مورد اصابت گلوله قرار داد و کشت.منبع: مهر