کد خبر : 97858

رضا روستا آزاد، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و فعال اصولگرا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اهمیت روز قدس گفت: مسئله عمده در دنیای امروز این است که نظام صهیونیستی_سرمایه داری عامل توسعه ظلم در جهان است. علیرغم همه تجلیات مثبتی که در جهان هست مثل علم، فناوری، نظم و… همه اینها پاشنه عدالت […]رضا روستا آزاد، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و فعال اصولگرا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اهمیت روز قدس گفت: مسئله عمده در دنیای امروز این است که نظام صهیونیستی_سرمایه داری عامل توسعه ظلم در جهان است. علیرغم همه تجلیات مثبتی که در جهان هست مثل علم، فناوری، نظم و… همه اینها پاشنه عدالت نشده‌اند بلکه تکیه گاه ظلم شده‌اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری خوب توضیح داده‌اند که علم و فناوری امروز در خدمت توسعه عدالت نیست بلکه در خدمت ترویج و گسترش ظلم است که این ظلم انواع مختلفی دارد. مردم یک سرزمین را از خانه بیرون کردن، کشتار، فساد و… همه ظلم‌هایی است که در جهان گسترش یافته است.

وی همچنین گفت: برای مبارزه با این وضع باید اقدام کرد و ممکن است برای مبارزه با هر تجلی این ظلم و فساد مردم اتفاق نظر نداشته باشند، اما امام (ره) بر روی موضوعی دست گذاشت که همه بر سر آن متحدند. غرب و شرق و مسیحی و مسلمان و حتی یهودیان واقعی روی ستمی که بر فلسطینی‌ها می‌رود وحدت نظر دارند و آن را اقدامی نامشروع می‌دانند.

روستا آزاد در ادامه تاکید کرد: انتخاب مسئله فلسطین و روز قدس یک انتخاب هوشمندانه بود که حضرت امام (ره) انجام دادند و در این موضوع همه آحاد مردم معتقدند که اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ظلمی آشکار است و به همین خاطر است که می‌بینیم در روز قدس در چهارگوشه عالم مردم بر علیه این ظلم آشکار اعتراض می‌کنند و به خیابان‌ها می آیند تا حمایت خود از مردم فلسطین را اعلام کنند.

استاد دانشاه و رئیس اسبق دانشگاه شریف در پایان گفت: به نظر می‌رسد که در تداوم این روز بزرگ مردم دنیا می‌توانند بر علیه صهیونیزم یهودی و مسیحی متحد شوند و یک وحدت عالمگیر را علیه این ظلم بزرگ رقم بزنند.منبع: مهر