کد خبر : 98895

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛ «رافائل گروسی»؛ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست خبری اعلام کرد که ارتباطات و مذاکرات با ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای این کشور همچنان ادامه دارد. گروسی در این نشست خبری اعلام کرد که اقدامات راستی آزمایی به صورت دائمی دنبال می‌شود و […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛ «رافائل گروسی»؛ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست خبری اعلام کرد که ارتباطات و مذاکرات با ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای این کشور همچنان ادامه دارد.

گروسی در این نشست خبری اعلام کرد که اقدامات راستی آزمایی به صورت دائمی دنبال می‌شود و ارتباطی با تحقیقات اخیر درباره پرونده هسته‌ای ایران و توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ندارد.

مدیرکل آژانس با طرح این موضوع که همه فعالیت هسته‌ای در هر جایی باید با نظارت این آژانس باشد، در ادامه مدعی ابراز تأسف نسبت به اختلاف نظر با جمهوری اسلامی ایران در برخی زمینه‌ها شد.

رافائل گروسی در عین حال قصد آژانس را برای دسترسی بیشتر به سایت‌های دیگر در ایران را رد کرد و گفت آژانس در حال حاضر چنین برنامه‌ای ندارد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین صدور قطعنامه‌ای علیه ایران را منوط به تصمیم شورای حکام عنوان کرد و مدعی شد که به دنبال مسیر خاصی نیست.

این سخنان مدیر کل آژانس ساعتی پس از آن ایراد شده است که نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز دوشنبه در شهر وین آغاز شد.

محور اصلی گفتگوهای شورای حکام، بررسی جدیدترین گزارش مدیر کل آژانس درباره فعالیت هسته‌ای ایران و اجرای تعهدات برجام است.

پیشتر نیز «لورنس نورمن» خبرنگار وال استریت ژورنال، از وجود آشفتگی کامل در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داده و گفته بود: متوجه شده‌ام که آمریکا می‌خواهد طی این نشست، قطعنامه‌ای را برای «محکومیت عدم همکاری ایران با آژانس» ارائه دهد.منبع: مهر