کد خبر : 98880

رحیم آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به زمین لرزه مجدد در منطقه بی رم افزود: طی چند وقت اخیر بیش از ٣۵ پس لرزه در بیرم رخ داده و در آخرین زمین لرزه که بزرگترین زمین لرزه طی مدت اخیر بوده ۵،١ ریشتر بوده که در سایر شهرستان‌ها نیز این […]رحیم آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به زمین لرزه مجدد در منطقه بی رم افزود: طی چند وقت اخیر بیش از ٣۵ پس لرزه در بیرم رخ داده و در آخرین زمین لرزه که بزرگترین زمین لرزه طی مدت اخیر بوده ۵،١ ریشتر بوده که در سایر شهرستان‌ها نیز این زمین لرزه احساس شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با فرمانداران شهرستان‌های لامرد و خنج زمین لرزه امشب بیست و پنجم خرداد ماه در این شهرستان‌ها نیز احساس شده اما خساراتی در پی نداشته است.

مدیرکل بحران استانداری فارس اضافه کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته مرکز زلزله ایستگاه بیرم بوده است و ما بررسی کارشناسی نشان دهنده این است که این زمین لرزه در ۴۰ کیلومتری شهرستان بی رم روی داده که در روستایی با عنوان خلیلی است.

وی تاکید کرد: با توجه به زمین لرزه‌های اخیر تیم‌های کارشناسی در حال ارزیابی خسارت‌های تحمیلی به خانوار هستند با این حال در راستای اسکان افراد و ایمن‌سازی اسکان در این منطقه ۱۸۰ چادر توسط نیروهای امدادی توزیع شده است.منبع: مهر