کد خبر : 98878

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به ترکیه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه روابط با همسایگان برای ما و منطقه ما اولویت سیاست خارجه بوده است گفت: بعد از شیوع کرونا سفری به سوریه داشتم و در حال حاضر درترکیه هستم. وی افزود: روابط ایران و […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به ترکیه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه روابط با همسایگان برای ما و منطقه ما اولویت سیاست خارجه بوده است گفت: بعد از شیوع کرونا سفری به سوریه داشتم و در حال حاضر درترکیه هستم.

وی افزود: روابط ایران و ترکیه در حوزه‌های مختلف روابط تنگاتنگی است و این روابط نیاز به مشورت مستمر دارد که به دلیل شیوع کرونا مدتی است این مشورت‌ها در سطوح بالا صورت نگرفته است.

ظریف ادامه داد: گرچه رؤسای جمهور، وزرا و مسؤولین کمیسیون مشترک ما با هم تلفنی صحبت کردند اما ملاقات حضوری نبوده است به همین دلیل ضروری دیدیم که سفری به ترکیه داشته باشیم.

وزیر امورخارجه کشورمان بیان کرد: در این سفر در مورد مسائل دوجانبه ازسرگیری روابط اقتصادی که به دلیل شیوع کرونا دچار مشکل شده بود و همکاری انرژی و همینطور مسائل منطقه‌ای گفتگو و رایزنی می‌شود.منبع: مهر