کد خبر : 99108

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز شنبه در پیامی توئیتری نوشت: روسیه از دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران می‌خواهد تا مشکلات پیرامون دسترسی را از طریق مذاکرات سازنده و به شیوه ای عملی و مطابق با روش‌های استاندارد و بدون تاخیر حل کنند. […]به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز شنبه در پیامی توئیتری نوشت: روسیه از دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران می‌خواهد تا مشکلات پیرامون دسترسی را از طریق مذاکرات سازنده و به شیوه ای عملی و مطابق با روش‌های استاندارد و بدون تاخیر حل کنند.

این درحالیست که نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین دیروز جمعه نیز به تصویب قطعنامه ضدایرانی اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

در این ارتباط اولیانوف گفته بود: شورای حکام آژانس بین الملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از ایران خواسته است تا دسترسی به دو مکان تعیین شده از سوی آژانس را فراهم کند. روسیه و چین علیه این قطعنامه رای دادند. در حالی که تاکید می‌شود که نیاز است تا تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این مشکل را بدون تاخیر حل کنند. ما معتقدیم که این قطعنامه می‌تواند غیر سازنده باشد.منبع: مهر