کد خبر : 98921

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «صالح البردویل» یک مقام ارشد حماس شامگاه دوشنبه در کنفرانسی خبری در نوار غزه به صراحت اعلام کرد که «وحدت فلسطینیان سنگ بنای قدرت ملی است که از طریق آن می‌توان با ایستادگی در برابر الحاق [برنامه ریزی شده و فاجعه بار کرانه باختری] این طرح را […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «صالح البردویل» یک مقام ارشد حماس شامگاه دوشنبه در کنفرانسی خبری در نوار غزه به صراحت اعلام کرد که «وحدت فلسطینیان سنگ بنای قدرت ملی است که از طریق آن می‌توان با ایستادگی در برابر الحاق [برنامه ریزی شده و فاجعه بار کرانه باختری] این طرح را به شکست کشاند».

وی همچنین خواستار اقدامات همگانی مردم فلسطین از جمله برگزاری تظاهرات علیه طرح‌های الحاق شد و در این باره گفت: «این وظیفه یکایک شهروندان آزاد فلسطینی است که علیه این تجاوز آشکار به سرزمینمان به پا خیزند».

با توجه به اختلافات موجود میان رهبری حماس در نوار غزه و تشکیلات خودگردان فلسطین مستقر در شهر رام الله، البردویل خواستار «اتحاد رهبری سیاسی» و برگزاری یک نشست عمومی میان حماس و سازمان آزادیبخش فلسطین شد.

لازم به ذکر است که حماس پس از شکست نیروهای وفادار به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سال ۲۰۰۷ کنترل نوار غزه را در دست گرفت.

هم تشکیلات خودگردان فلسطین و هم حماس با الحاق کرانه باختری که بخشی از طرح «معامله قرن» پیشنهادی از سوی دولت آمریکا است، به شدت مخالفت کردند.منبع: مهر