کد خبر : 98958

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه اعلام کرد که لندن با هرگونه الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی مخالف است. بر اساس اعلام این رسانه، نخست وزیر انگلیس در این خصوص گفت: الحاق کرانه باختری نقض قوانین بین‌المللی است. بوریس جانسون در ادامه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه اعلام کرد که لندن با هرگونه الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی مخالف است.

بر اساس اعلام این رسانه، نخست وزیر انگلیس در این خصوص گفت: الحاق کرانه باختری نقض قوانین بین‌المللی است.

بوریس جانسون در ادامه اضافه کرد که لندن با این اقدام رژیم صهیونیستی مخالف بوده و تلاش خود را برای کمک به آنچه وی راه حل دو دولتی توصیف کرد، به کار خواهد بست.

گفتنی است، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس چندی پیش در ادامه تلاش برای ترمیم وجهه مخدوش در میان شهرک‌نشینان صهیونیست به ویژه در پرونده‌های فساد مالی‌اش در سخنانی موعد اشغال کرانه باختری را رسانه‌ای کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این خصوص ادعا کرد که اول جولای سال جاری میلادی (۱۱ تیرماه) الحاق بخش‌های جدیدی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی به انجام خواهد رسید.

گفتنی است، ادعای وی در راستای طرح موسوم به «معامله قرن» مطرح شده است.منبع: مهر