کد خبر : 99032

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی ترامپ را به باد انتقاد گرفت. بولتون در این ارتباط گفت: ترامپ برای مقام ریاست‌جمهوری آمریکا نامناسب است و فقط به دنبال انتخاب مجدد در انتخابات آتی است. مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ همچنین به دیدار […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی ترامپ را به باد انتقاد گرفت.

بولتون در این ارتباط گفت: ترامپ برای مقام ریاست‌جمهوری آمریکا نامناسب است و فقط به دنبال انتخاب مجدد در انتخابات آتی است.

مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ همچنین به دیدار سال گذشته او با رهبر کره شمالی در مرز دو کره اشاره کرد و با انتقاد از رفتار ترامپ تاکید کرد: او فقط به دنبال انتخاب مجدد خود است و ملاحظات بلندمدت را در نظر نمی‌گیرد.

مشاور سابق ترامپ از جمله به ژست عکس گرفتن او در کنار رهبر کره شمالی اشاره کرده و گفته او فقط به همان عکس گرفتن فکر می‌کرد نه بیشتر و به تأثیر این دیدار بر مذاکرات فکر نمی‌کرد.

این سخنان بولتون همزمان با انتشار بخش‌هایی از کتاب جدید او صورت گرفته که در آن خاطرات خود را از کار با ترامپ بیان کرده است.

کتاب جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا حتی قبل از انتشار نیز در صدر کتاب‌های پرفروش آمازون قرار گرفته است.

در حالی که دولت ترامپ در تلاش است تا از مسیرهای قانونی جلوی انتشار آن را که برای ۲۳ ژوئن برنامه‌ریزی شده بگیرد، بخش‌هایی از این کتاب روز چهارشنبه در روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست و وال استریت ژورنال منتشر شد.

در این کتاب که «در آن اتاق اتفاق افتاد، خاطره‌ای از کاخ سفید» نام دارد، جان بولتون تصویری ویرانگر از رئیس جمهوری کنونی آمریکا ارائه می‌دهد. او ترامپ را فردی توصیف می‌کند که از سیاست خارجی آمریکا همواره به عنوان ابزاری در راستای منافع شخصی خود، بویژه برای انتخاب دوباره به این مقام استفاده کرده است.منبع: مهر