کد خبر : 98567

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه و پس از مواجهه با اعتراضات گسترده مردم این کشور به قتل فجیع «جورج فلوید» در اقدامی عوام‌فریبانه با هدف کسب آرا مردم کشورش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در پیامی توئیتری نوشت: به تازگی دستور دادم گارد ملی فرایند عقب‌نشینی از واشنگتن دی‌سی را […]به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه و پس از مواجهه با اعتراضات گسترده مردم این کشور به قتل فجیع «جورج فلوید» در اقدامی عوام‌فریبانه با هدف کسب آرا مردم کشورش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در پیامی توئیتری نوشت: به تازگی دستور دادم گارد ملی فرایند عقب‌نشینی از واشنگتن دی‌سی را آغاز کند.

رئیس‌جمهور آمریکا که با ناکامی‌های متعددی در سیاست داخلی و خارجی خود مواجه است، در این خصوص ادامه داد: هم اکنون همه چیز تحت کنترل عالی قرار دارد. آنها به خانه خواهند رفت؛ اما در صورت نیاز می‌توانند به سرعت بازگردند. شب گذشته تعداد معترضان به مراتب کمتر از آنچه پیش بینی شده بود ظاهر شدند.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر به طور ضمنی از توسل به مشت آهنین برای سرکوب اعتراضات مردمی استقبال کرده و در پیامی توئیتری از گارد ملی، سرویس‌های جاسوسی و پلیس واشنگتن دی-سی برای آنچه به زعم وی برقراری نظم و قانون در پایتخت است، قدردانی کرده بود.

وی همچنین در تلاش برای کوچک نمایی حضور مردم در صحنه اعتراضات پایتخت، مدعی شده بود: جمعیتی که در واشنگتن دی-سی گرد آمد، به مراتب کوچک‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد؛ بود.

این ادعای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته، پایتخت آمریکا صحنه حضور دست‌کم ۱۰ هزار نفر از مردمی بود که در اعتراض به قتل «جورج فلوید» سیاه‌پوست به دست پلیس نژادپرست آمریکا، به خیابان‌ها آمده بودند.منبع: مهر