کد خبر : 98600

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، فاضل جابر نماینده وابسته به ائتلاف فتح در پارلمان عراق درباره تلاش‌های گمراه کننده آمریکایی‌ها قبل از گفتگوی راهبردی میان عراق و آمریکا هشدار داد. وی افزود: کسانی که افکار عمومی را درباره خروج آمریکایی‌ها از عراق می‌ترسانند و اینکه این خروج فاجعه اقتصادی بزرگی را رقم […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، فاضل جابر نماینده وابسته به ائتلاف فتح در پارلمان عراق درباره تلاش‌های گمراه کننده آمریکایی‌ها قبل از گفتگوی راهبردی میان عراق و آمریکا هشدار داد.

وی افزود: کسانی که افکار عمومی را درباره خروج آمریکایی‌ها از عراق می‌ترسانند و اینکه این خروج فاجعه اقتصادی بزرگی را رقم خواهد زد به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ نخست، کسانی که واقع گرا نیستند و نمی‌دانند که آمریکایی‌ها چه می‌کنند و آمریکاییها به طور عمد، عراق را از حیث اقتصادی و سیاسی وابسته کرده اند.

جابر تاکید کرد: دسته دوم کسانی هستند که از آمریکا پول می‌گیرند تا افکار عمومی را گمراه کنند که خروج آمریکاییها به منزله فاجعه بزرگ خواهد بود و هدف این دسته فراهم کردن فضای مثبت برای گفتگو کننده آمریکایی است.

این نماینده پارلمان عراق بیان کرد: اگر خودمان بپرسیم که آمریکاییها برای عراق چه کار کرده اند غیر از این است که آنها ما از خرید سلاح منع، مقابل توافق عراق و چین ایستادند و مانع همکاری عراق با آلمان و اتحادیه اروپا برای توسعه شبکه برق شدند و مضاف بر این موضع واشنگتن در جریان جنگ با داعش هم برای همه مشهود و آشکار است.منبع: مهر