کد خبر : 98733

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت: ۳۳ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال، اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی برای منطقه ملاشیه اهواز در قالب یک تفاهمنامه هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ به نقل از ایرنا مرتضی موصلی روز پنجشنبه در راستای ارتقای عدالت اجتماعی در مناطق محروم خوزستان بیان کرد: براساس تفاهمنامه‌ای که بین کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان و مجمع جهادگران خوزستان منعقد شده برنامه‌های مفیدی برای پیشرفت منطقه ملاشیه اهواز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: براساس این تفاهمنامه بیش از ۳۳ میلیارد ریال بودجه تامین خواهد شد که با محوریت ایجاد حداقل ۷۰ فرصت شغلی، تامین و تعمیر مسکن بخشی از خانواده‌های نیازمند منطقه و همچنین ارایه خدمات فرهنگی به‌ ویژه فرهنگ قرآنی، هزینه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان ادامه داد: امید است بتوانیم با همکاری مجمع جهادگران خوزستان برای کاهش فقر در این منطقه گام‌های موثری برداریم.

وی افزود: همچنین در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه، خدمات خوبی از ماه مبارک رمضان با همکاری نیکوکاران ، نیروهای جهادی و سپاه، در این منطقه و دیگر مناطق محروم و کم برخوردار آغاز شده که تا ماه‌های آینده این حرکت ادامه خواهد داشت.

موصلی بیان کرد: شناسایی خانواده‌های نیازمند برای توانمند سازی همچنان اولویت کمیته امداد امام خمینی(ره)است که در ماه های آینده در این زمینه اقدامات موثری صورت می‌گیرد.

ملاشیه محله‌ای در جنوب غربی اهواز و در حاشیه جاده اهواز – خرمشهر واقع است. این محله کم برخوردار از مناطق پرجمعیت اهواز است.

 اشتغال یکی از مهمترین و جدیترین مطالبه مردم این منطقه است.