کد خبر : 98260

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت دارایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس و تا زمان دستیابی به توافق نهایی بین دولت مرکزی و منطقه کردستان عراق، هیچ پولی به این منطقه ارسال نخواهد کرد. در این بیانیه آمده است که ارسال حقوق کارمندان در پی موافقت دولت منطقه کردستان با پیشنهاد وزارت […]به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت دارایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس و تا زمان دستیابی به توافق نهایی بین دولت مرکزی و منطقه کردستان عراق، هیچ پولی به این منطقه ارسال نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که ارسال حقوق کارمندان در پی موافقت دولت منطقه کردستان با پیشنهاد وزارت دارایی در رابطه با حل و فصل نهایی (بازگرداندن درآمد و عوائد حاصل از فروش نفت) صورت گرفت و آخرین مبلغی است که بغداد به کردستان ارسال می‌کند.

وزارت دارایی عراق افزود که انتظار می‌رود منطقه کردستان بتواند با مبلغ ۴۰۰ میلیارد دینار که به این منطقه فرستاده شده هزینه‌های خود از جمله حقوق کارمندان طی ماه آوریل را پرداخت کند.

طبق توافق بغداد و اربیل در تاریخ ۱۹ ماه می، دو طرف بر برگزاری نشست‌های فشرده بین نمایندگان خود تا ماه ژوئن با هدف دست‌یابی به حل و فصل نهایی موافقت کرده‌اند.منبع: مهر