کد خبر : 98532

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم لنجان گفت: اقتصاد ایران دچار مشکلات جدی است که مانند سرطان ریشه دوانده است و موجب کوچک شدن سفره‌های مردم شده است. وی با تاکید بر اینکه برای تحقق رونق و […]به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم لنجان گفت: اقتصاد ایران دچار مشکلات جدی است که مانند سرطان ریشه دوانده است و موجب کوچک شدن سفره‌های مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق رونق و جهش تولید دولت باید از هزینه‌های غیرضرور خود بکاهد گفت: دولت نباید بر اساس شرایط عادی خرج کند. دولت همه مشکلات کشور را به تحریم‌ها و کارشکنی‌های ترامپ مرتبط کرده و از اقدامات زیربنایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی خودداری می‌کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس، تولیدکنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی خواند و گفت: تولیدکنندگان نیازمند حمایت عاطفی دولت و مسئولان هستند.

وی با بیان اینکه سیاست‌های مجلس و دولت مانع رشد تولید شده گفت: تأمین نقدینگی یکی از الزامات تولید است ولی بانک‌ها در شرایط سخت اقتصادی تولیدکنندگان را یاری نمی‌کنند و حتی باعث از بین رفتن بخش‌های تولیدی فعال می‌شوند.

موسوی لارگانی تصریح کرد: بانک‌ها مخالف اصلاح نظام بانکی هستند و مافیای مقابله با اصلاح نظام بانکی مانع تصویب این طرح در مجلس است.منبع: مهر