کد خبر : 98443

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش جامع قوه قضائیه درباره نحوه هزینه کرد سود حساب‌های سپرده دستگاه قضا، اظهار کرد: این اقدام قوه قضائیه اقدام شایان تقدیر است. وی تاکید کرد: این اقدام گویای این است که قوه قضائیه شفافیت را ابتدا از خود آغاز کرده است. […]



حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش جامع قوه قضائیه درباره نحوه هزینه کرد سود حساب‌های سپرده دستگاه قضا، اظهار کرد: این اقدام قوه قضائیه اقدام شایان تقدیر است.

وی تاکید کرد: این اقدام گویای این است که قوه قضائیه شفافیت را ابتدا از خود آغاز کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد: اقدام قوه قضائیه در عمل به وعده خود مبنی بر تقلیل حساب‌های مالی و ارائه گزارش در این زمینه امیدآفرین است.

وی بیان داشت: اقدام قوه قضائیه درباره شفافیت مالی باید الگوی دستگاه‌های دولتی و اجرایی قرار گیرد.

سلیمی با بیان اینکه باید گردش مالی نهادهای از جمله نهاد ریاست جمهوری مورد ارزیابی قرار گیرد، گفت: در حال حاضر نهاد ریاست جمهوری منابع هنگفتی را از مجلس اخذ می‌کند، اما نمی‌دانیم این منابع چطور هزینه می‌شود بنابراین ما در این بخش هم نیاز به شفافیت داریم و اگر قرار است شفافیت و مدنظر قرار گیرد باید همه تابع آن باشند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: شفافیت مالی و عملکرد قوه قضائیه در ارائه گزارش حساب‌های مالی نقطه قوت دیگری برای این قوه قلمداد می‌شود.



منبع: مهر