کد خبر : 97877

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف عصر جمعه در آئین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در جوار مزار سردار سلیمانی با اشاره به تلاش‌های این سردار دلاور جهان اسلام برای تحقق آرمان‌های قدس اظهار کرد: نام سردار سلیمانی برای همیشه با روز قدس و فتح خرمشهر عجین شده است. وی با اشاره به شکل گیری […]به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف عصر جمعه در آئین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در جوار مزار سردار سلیمانی با اشاره به تلاش‌های این سردار دلاور جهان اسلام برای تحقق آرمان‌های قدس اظهار کرد: نام سردار سلیمانی برای همیشه با روز قدس و فتح خرمشهر عجین شده است.

وی با اشاره به شکل گیری رژیم نامشروع، ظالم و آدم کش صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ توسط قدرت‌های استعمار انگلیس و آمریکا در سرزمین فلسطین افزود: بحران‌ها و ناآرامی‌ها از زمان تشکیل این رژیم نامشروع شکل گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه این رژیم منحوس روز به روز تقویت شد و مقاومت و مقابله درستی در آن از سوی کشورهای عربی و اسلامی رخ نداد، افزود: عزم کشورهای عربی در دهه ۶۰ برای مقابله با رژیم صهیونیستی منجر به شکست شد و در نهایت این رژیم منحوس بخش عمده‌ای از سرزمین فلسطین و صحرای سینا را به اشغال خود در آورد.

قالیباف گفت: این کشورها در آن زمان وابسته به ابرقدرت‌ها بودند و هیچ انسجامی نداشتند، همچنین متکی به فرهنگ اسلامی و قرآنی هم نبودند.

وی نامگذاری جمعه پایانی ماه رمضان را به نام «روز قدس» را نشان از درایت، بینش و باور عمق امام خمینی (ره) دانست و افزود: این مناسبت هر سال پر رنگ تر شد و دیگر کشورهای اسلامی هم تسری یافت همه آزادی خواهان جهان همراه با این حرکت شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شکل گیری گروه‌های اسلامی مانند «حماس» و «جهاد اسلامی» عنوان کرد: در این مسیر برخی از گروه‌ها فقط به مبارزه پرداختند، اما برخی دیگر همراه با مبارزه مسائل سیاسی را هم پی گیری می‌کردند، برخی دیگر هم راه مذاکره را پیش گرفتند.

سردار سلیمانی با بهره گیری از سنت‌های الهی به مقابله با مستکبران رفت

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی زمانی وارد جبهه قدس شد که برخی از گروه‌های توان مقابله با صهیونیست را نداشتند، افزود: سردار شهید سلیمانی با بهره گیری از سنت‌های الهی به مقابله با مستکبران رفت.

قالیباف با اشاره به اینکه صهیونیست در جنگ ۳۳ روزه در نتیجه تدبیر سردار سلیمانی نتوانست حتی یک متر به خاک لبنان تجاوز کند، بیان کرد: حیات این رژیم منحوس به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخش اول ۳۵ سالی است که دوران تسلط و قدرتش توسط آمریکا و همه کسانی که به دنبال ظلم به جامعه جهانی هستند، تقویت شد که دوران ضعف کشورهای اسلامی و عربی هم بود.

وی ادامه داد: اما بخش دوم مربوط به دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که ۳۵ عزت مسلمین به شمار می‌آید، در این دوران امت‌ها و کشورهای اسلامی ایستادند و رژیم صهیونیستی را در یک دوره افول قرار دادند.

شکست استراتژی اسرائیل با تدبیر سردار سلیمانی

قالیباف عنوان کرد: با اعلام روز قدس و ورود سردار سلیمانی و مجاهدانی مانند این سردار دلاور، استراتژی رژیم صهیونیستی با شکست روبرو شد.

وی با بیان اینکه طراحی استراتژیک اسرائیل با استقامت شهدای مدافع حرم در بن بست قرار گرفت، افزود: مشاهده می‌کنید که اکنون قدرت نظامی اسرائیل در محدوده اشغالی خود محصور شده و این رژیم با بحران روبرو شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نابودی انسجام سیاسی در اسرائیل بیان کرد: امروز این رژیم منحوس و نامشروع با بحران هویت مواجه است.

وی هدف از معامله قرن را شکستن بن بست استراتژیک اسرائیل عنوان کرد و افزود: آمریکا در این طرح خود با شکستی سخت روبرو می‌شوند هرچند کشورهایی مانند مصر و عربستان در این مسیر آنها را همراهی می‌کنند.

قالیباف با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی عنوان کرد: باید از این سردار دلاور جهان اسلام الگو بگیریم چرا که تمام توان خود را برای تحقق آرمان‌های انقلاب به کار گرفت.

وی با بیان اینکه ان شالله رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده از صفحه روزگار محو می‌شود، افزود: اسرائیل آرزو داشت که در مرزهای ما استقرار پیدا کند اما این آرزوی آنها محقق نمی‌شود چرا که مجاهدان و رزمندگان جبهه اسلامی از شبه قاره هند تا بغل گوش اسرائیل با تمام توان در حال مبارزه با آنها هستند.منبع: مهر