کد خبر : 98179

استاندار خوزستان گفت: با راه‌اندازی خط مکانیزه تولید ماسک با ظرفیت ۱۲ هزار عدد ماسک در هر ساعت در اهواز ، استان خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ ؛ غلامرضا شریعتی در حاشیه بهره‌برداری از کارگاه مکانیزه تولید ماسک ان ۹۵ و سه لایه در اهواز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این کارگاه مکانیزه با ظرفیت تولید ۲ هزار عدد ماسک ان ۹۵ و ۱۰ هزار ماسک سه لایه در هر ساعت ، تمام نیاز استان خوزستان را به ماسک را تامین می کند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در هفته های گذشته باوجود راه اندازی چندین کارگاه تولید دستی ماسک در استان بازهم در این زمینه با کمبودهایی مواجه بودیم اما راه اندازی خط مکانیزه تولید ماسک گامی نوین و موثر برای تولید انبوه ماسک و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح استان خوزستان برداشته شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون با راه اندازی این کارگاه علاوه بر اینکه نیاز بازار استان برطرف می شود ، می توانیم ماسک به استان های دیگر نیز صادر کنیم تا در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس در سطح کشور نیز نقش موثری ایفا کنیم.

گفتنی است کارگاه مکانیزه تولید ماسک با ظرفیت تولید بیش از۱۰۰ هزار ماسک ان ۹۵ و ماسک سه لایه در یک روز با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در اهواز به بهره‌برداری رسید و فاز دوم این کارگاه مکانیزه ماسک از هفته آینده با ۱۸۰ نفر فعالیت خود را در استان آغاز می کند.