کد خبر : 98746

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدعوت آحارونوت، رژیم صهیونیستی و آمریکا هنوز نتوانسته‌اند بر سر اجرای چگونگی الحاق کرانه باختری به نتیجه مشترک دست یابند. این خبر را «تزیپی هاتوولی»، از اعضای کابینه نتانیاهو اعلام کرده و افزود: هنوز میان حزب لیکود و ائتلاف «آبی و سفید» بر سر چگونگی اجرای الحاق کرانه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدعوت آحارونوت، رژیم صهیونیستی و آمریکا هنوز نتوانسته‌اند بر سر اجرای چگونگی الحاق کرانه باختری به نتیجه مشترک دست یابند.

این خبر را «تزیپی هاتوولی»، از اعضای کابینه نتانیاهو اعلام کرده و افزود: هنوز میان حزب لیکود و ائتلاف «آبی و سفید» بر سر چگونگی اجرای الحاق کرانه باختری اختلاف نظر وجود دارد.

این عضو کابینه رژیم صهیونیستی همچنین گفت: در مورد چگونگی الحاق کرانه باختری، اختلافاتی میان تل آویو و واشنگتن وجود دارد که هنوز حل نشده است.

رژیم صهیونیستی قصد دارد به زودی بیش از ۳۰% از مساحت کرانه باختری را به اراضی اشغالی خود، ملحق کند؛ اقدام تجاوزگرانه‌ای که مورد انتقاد شمار زیادی از کشورها قرار گرفته است.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای این تصمیم، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.منبع: مهر