کد خبر : 98246

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به خشونت‌های پلیس آمریکا علیه معترضان به نژادپرستی پلیس این کشور، نوشت: رژیم آمریکا که به وعده‌اش برای توقف هدر دادن پول در ماجراجویی‌های خارجی عمل نکرده و اکنون هم غرق در بحران خودساخته کووید -۱۹ است. در این […]به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به خشونت‌های پلیس آمریکا علیه معترضان به نژادپرستی پلیس این کشور، نوشت: رژیم آمریکا که به وعده‌اش برای توقف هدر دادن پول در ماجراجویی‌های خارجی عمل نکرده و اکنون هم غرق در بحران خودساخته کووید -۱۹ است.

در این توئیت آمده است: حالا برای ارعاب معترضان به ارتش، «سگ‌های شرور و سلاح‌های شوم» متوسل شده است. آمریکا به جای این کار، باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.

گفتنی است، روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشته بود که به دلیل وجود نیروهای امنیتی در کاخ سفید احساس امنیت می‌کند، چرا که اگر معترضان بخواهند وارد کاخ سفید شوند، سگ‌های شرور و سلاح‌های شوم منتظر آنها خواهد بود.

اعتراضات فراگیر در شهرهای مختلف آمریکا بعد از انتشار ویدئویی که در آن یک پلیس سفیدپوست زانوی خود را روی گردن یک مرد سیاهپوست که غیرمسلح بود، گذاشته و منجر به مرگ وی شد، آغاز شده است. از زمان شروع اعتراضات علیه نژادپرستی پلیس آمریکا و خشونت این نیرو علیه اقلیت‌ها، ترامپ بارها در توئیت‌های مختلفی معترضان را به تیراندازی به سوی آنها تهدید کرده است.منبع: مهر