کد خبر : 97881

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه رادیو اقتصاد با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس، اظهار کرد: تمامی آزادی خواهان جهان و کسانی که از فطرت پاک انسانی برخوردار هستند در قضیه فلسطین و قدس شریف اشتراک فکر و نظر دارند. وی اظهار داشت: قضیه فلسطین و […]به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه رادیو اقتصاد با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس، اظهار کرد: تمامی آزادی خواهان جهان و کسانی که از فطرت پاک انسانی برخوردار هستند در قضیه فلسطین و قدس شریف اشتراک فکر و نظر دارند.

وی اظهار داشت: قضیه فلسطین و قدس شریف قبل از اینکه یک مسئله اعتقادی باشد یک مسئله انسانی است. به طور کلی در فلسطین ظلمی روا شده که همه می‌خواهند این ظلم برطرف شود و مظلوم به حق و حقوق خود برسد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: فکر و دل ملت‌های جهان از آمریکای لاتین تا آفریقا و آسیا همه و همه علی رغم ایجاد تمامی محدودیت‌ها و قید و بندها از سوی حاکمان کشورها با این قضیه است.

صالحی با بیان اینکه روز قدس تضمین کننده راهی است که حضرت امام راحل برای امت اسلامی ترسیم کرده‌اند، گفت: این روز در وهله اول یادگاری به جا مانده از امام راحل است که هر سال اهمیت بیشتری نسبت به سال قبل پیدا می‌کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: پیام روز قدس پیام بیداری امت اسلامی و ایستادگی در مقابل ظالمان است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت نام و یاد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: نام سردار سلیمانی با قدس شریف، مقاومت، ظلم ستیزی و دستگیری از مظلوم عجین شده است. همان طوری که مردم در رسانه‌ها و مطبوعات مشاهده می‌کنند گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار از سوی مردم فلسطین مثال زدنی است.

صالحی ادامه داد: فلسطینی‌ها شهید سلیمانی را از خود می‌دانند و واقعاً جای ایشان خیلی خالی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران یادآور شد: همان طوری که مقام معظم رهبری فرمود آزادی قدس شریف بزودی محقق خواهد شد و این یک واقعیت است.منبع: مهر