کد خبر : 96787

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی روز شنبه هشدار داد که هنوز هیچ گواه و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد افرادی که از ابتلاء به ویروس کووید -۱۹ بهبود یافته و بدنشان دارای پادتن (آنتی بادی) این ویروس است، در برابر ابتلای مجدد به این بیماری ویروسی مصون هستند. […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی روز شنبه هشدار داد که هنوز هیچ گواه و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد افرادی که از ابتلاء به ویروس کووید -۱۹ بهبود یافته و بدنشان دارای پادتن (آنتی بادی) این ویروس است، در برابر ابتلای مجدد به این بیماری ویروسی مصون هستند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل در یک نشست علمی به دولتهای جهان در خصوص صدور «گذرنامه های ایمنی (مصونیت)» یا «گواهینامه هایی دال بر عدم خطر» به افرادی که مبتلا شده اند، هشدار داد و اعلام کرد که دقت و صحت این گذرنامه‌ها و گواهینامه‌ها را نمی‌توان تضمین کرد.

بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی، این اقدام می‌تواند عملاً خطرات شیوع پیوسته را افزایش دهد زیرا افرادی که بهبود یافته اند، ممکن است توصیه‌ها در خصوص به کار بستن اقدامات احتیاطی استاندارد علیه این ویروس را نادیده بگیرند.

گفتنی است که طبق آخرین آمار رسمی، شمار قربانیان کرونا در سرتاسر جهان از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

همچنین تعداد مبتلایان به این ویروس در سرتاسر جهان به سرعت رو به افزایش بوده و به بیش از ۲ میلیون ۸۶۷ هزار نفر رسیده است.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از نظر قربانیان کرونا در صدر کشورهای جهان قرار دارد.منبع: مهر