کد خبر : 96942

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، روسیه روز چهارشنبه هشدار داده است که هرگونه حمله موشکی بالستیک آمریکا را به منزله یک حمله هسته‌ای در نظر می‌گیرد و به آن واکنش هسته‌ای نشان خواهد داد. این موضع گیری را «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری و در واکنش به گزارش […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، روسیه روز چهارشنبه هشدار داده است که هرگونه حمله موشکی بالستیک آمریکا را به منزله یک حمله هسته‌ای در نظر می‌گیرد و به آن واکنش هسته‌ای نشان خواهد داد.

این موضع گیری را «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری و در واکنش به گزارش اخیر وزارت دفاع آمریکا درباره استقرار کلاهک‌های موشکی بالستیک در زیردریایی اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اقدام اخیر آمریکا را خطرناک و بی ثبات کننده خواند و هشدار داد که چنین اقدامی منجر به افزایش تهدیدات تنش هسته‌ای خواهد شد.

پیش از این در ۲۴ آوریل، پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که ناوهای نیروی دریایی آمریکا مجهز به کلاهک‌های موشک بالستیکی خواهند بود که از زیردریایی قابلیت پرتاب دارند. پنتاگون هدف از این اقدام را مهار قدرت هسته‌ای چین و روسیه اعلام کرده بود.منبع: مهر