کد خبر : 96991

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه صهیونیستی معاریو، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا حزب‌الله لبنان در جریان جنگ چند ساله در این کشور با اسرائیل نابود نشد گفت: نمی‌توان حزب الله لبنان را نابود کرد. وی افزود: این جنبش […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه صهیونیستی معاریو، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا حزب‌الله لبنان در جریان جنگ چند ساله در این کشور با اسرائیل نابود نشد گفت: نمی‌توان حزب الله لبنان را نابود کرد.

وی افزود: این جنبش یک جنبش مقاومت اصیل در داخل لبنان و در داخل روستاهای این کشور با پوشش غیر نظامی است. نمی‌توان بدون ورود به لبنان به صورت عمیق و بدون ورود به صور و صیدا و باقی ماندن در آنجا، این جنبش را نابود کرد.

باراک گفت: ما بارها این کار را امتحان کردیم اما موفق نشدیم.

وی در خصوص قدرت موشکی حزب‌الله لبنان نیز گفت: قدرت موشکی حزب‌الله در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافت و تعداد موشک‌های آن به ۱۴۰ هزار عدد رسید؛ موشک‌هایی که تمام خاک «اسرائیل» را پوشش می‌دهد.

باراک با اشاره به عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان بعد از جنگ با حزب‌الله گفت: اگر در آنجا باقی می‌ماندیم به دلیل کمبود نیرو به صورت روزانه درگیری داشتیم و این مسأله مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کرد.منبع: مهر