کد خبر : 97497

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور حکمی، «دکتر علیرضا افشا» ر را به عنوان نماینده خود در امور اجرایی بیماری کرونا در استان خوزستان، منصوب کرد. در حکم وزیر بهداشت خطاب به علیرضا افشار آمده است: بدینوسیله به عنوان نماینده اینجانب جهت نظارت بر امور اجرایی بیماری […]به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور حکمی، «دکتر علیرضا افشا» ر را به عنوان نماینده خود در امور اجرایی بیماری کرونا در استان خوزستان، منصوب کرد.

در حکم وزیر بهداشت خطاب به علیرضا افشار آمده است: بدینوسیله به عنوان نماینده اینجانب جهت نظارت بر امور اجرایی بیماری کرونا در استان خوزستان منصوب می‌شوید تا با هماهنگی معاونت‌های محترم ذیربط در ستاد وزارتخانه و رؤسای محترم دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان خوزستان موارد را نظارت و روزانه به اینجانب گزارش نمائید.

به گزارش خبرنگار مهر، بیماری کرونا در خوزستان بسیار بحرانی شده است و دیروز حتی سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر بحرانی بودن شرایط این استان اعلام کرد که حدود یک‌چهارم موارد جدید ابتلاء به بیماری کرونا در کل کشور مربوط به استان خوزستان است.

هر چند از روز دوشنبه به دستور استانداری خوزستان، ادارات، بانک‌ها و اصناف غیر ضرور در استان تعطیل شده‌اند ولی روند صعودی ابتلاء و شناسایی بیماران به‌شدت وخیم شده است.

بر اساس اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ۲۴ ساعت گذشته (۲۳ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۹) ۵۵۳ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان خوزستان به ثبت رسید. با احتساب این ۵۵۳ نفر تعداد کل مبتلایان استان به پنج هزار و ۳۴۷ نفر افزایش یافت.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۳۱۰ نفر افزایش پیدا کند. در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.منبع: مهر